SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, Orduspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Aybaba maçla ilgili değerlendirmesine Orduspor’un mücadeleci bir takım olduğunu söyleyerek, “Bazı maçlar vardır, saha iyidir, rakip iyidir, pozisyon üretirsiniz. Bazı maçlarda da mücadele etmeniz, koşmanız gerekir. Rakibe karşılık vermeniz gerekir. Bugün böyle bir maç yaptık. Rakibe pozisyon vermedik ancak biz de diğer maçlar kadar pozisyon bulamadık. Üst üste kazanmanın verdiği bir keyif de var. Soyunma odasında doyasıya kutladık bu maçı.” şeklinde konuştu.

Geçmişte basit ve hatalı puan kayıpları yaptıklarının altını çizen Aybaba, “Kalan üç maça bakıyoruz, hepsiniz kazanmak istiyoruz. Basit maçlar kaybettik geçmişte ama bana önümüzdeki üç maça bakmak daha mantıklı geliyor. Ordu’ya döneceğiz takımla beraber. Oyuncularımızın çoğu tesislerde kalmayı düşünüyor. Onlarla birlikte tesislerde menemen yapıp yiyeceğiz. Artık takımdaki arkadaşlık olgusu üst seviyede. Bu da bize mutluluk ve gurur veriyor tabii ki.” ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik adam Fernandes’in önümüzdeki hafta oynanacak Eskişehirspor maçına yetişip yetişmeyeceği ile ilgili ise, “Özel oyuncularımızın katkıları büyüktür. Bunları unutmamalıyız. Diliyorum ki Fernandes Eskişehirspor maçına yetişecektir.” dedi.

Samet Aybaba son olarak galibiyetin kendisine düşen payını doğum günü olan oğluna armağan ettiğini belirtti ve açıklamalarını noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:21:31,