SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılı başantrenör, ABD’li oyuncuları Henry Domercant’ın çok ciddi ve talihsiz bir sakatlık geçirdiğini aktararak, ”Maalesef Domercant sezonu kapattı gibi gözüküyor. Bu durumda tabi biz yönetimle bazı görüşmeler yapacağız. Onun yerine yerine oyuncu alıp, almayacağımız önümüzdeki günlerde belli olacak. Bize şu anda dünyanın her yerinde oyuncu teklif ediliyor. Onların için de Arroyo da var. Şu an da Andres Nocioni ile temastayız. Ancak henüz bu konuda yönetimden bir olur almış değiliz” ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman, geçen sezon Beşiktaş’ta çok güzel günlerinin geçtiğini belirterek, ”Yarınki karşılaşma, derbinin ötesinde, benim için anlamlı bir maç. Geçen yıl Beşiktaş’ta çok güzel günlerimiz geçti. Şimdi de ligde ilk kez rakip konumdayız. Bunlar profesyonellikte olağan. Ancak güzel bir derbi olacağı kesin. Çünkü iki takım da çok formda. Biz ligde namağlup lider durumdayız. Beşiktaş da çok moralli, THY Euroleague’de Top 16 turuna kalmayı başardılar. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ YÖNETİMİYLE HERHANGİ BİR SORUNUMUZ YOK”

Beşiktaş’tan ayrılması nedeniyle bazı siyah-beyazlı taraftarlardan tepki alan Ergin Ataman, Beşiktaş Kulübü yönetimiyle herhangi bir sorununun olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:

”Sayın Fikret Orman ile geçen gün bir restoranda karşılaştık. Çok yakın davrandı, hatta mahcup oldum o kadar yakın davranmasına. Oturup, sohbet ettik. Sayın Abdullah Sözer ile çok sık sohbet ediyoruz. Hepsi dostlarımız, arkadaşlarımız. Beşiktaş’ın başında da çok sevdiğim, saydığım değerli Erman Kunter var. Oyuncuların hepsi kardeşimiz. Bazı fanatik taraftarlar yüzünden maçta belki bazı gerginlikler yaşanabilirdi, ancak o da olamaz çünkü maç bizim sahamızda.”

Beşiktaş yönetiminin mevcut imkanlar çerçevesinde, Erman Kunter’in önderliğinde iyi bir takım kurduğunu belirten Ataman, siyah-beyazlı camia ve taraftarın takımlarını desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:12:55,