SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in başarılı teknik direktörü Jose Mourinho, geçen hafta 1-0’lık Real Betis yenilgisi sonrası ağır bir şeklide eleştirilmişti. Eleştirileri reddeden Portekizli teknik adam, İspanya'da futbolun hızla milli spor haline gelmeye başladığını dile getirdi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Portekizli çalıştırıcı, “Beni alkışlayabilir ya da ıslıklayabilirsiniz, ben saat 21.00'da sahada olacağım. Henüz futbol beni zorla dışarıya atamadı. Umarım taraftarlarımız takımı destekler ve maçı kazanmamıza yardımcı olur.” ifadelerini kullandı.

Lider Barcelona ile arasındaki puan farkının hatırlatılması üzerine Mourinho, “Ben hiçbir şey için oynamıyorum. Maç demek eğlenme anlamına geliyor. Eğer kazanırsanız bundan mutlu olursunuz. Eğer kaybederseniz hala mutlu olursunuz. Biz üç günde bir maç yapıyoruz ve mutlu ya da üzgün olacak kadar vaktimiz yok. 11 puan farkı hesaplayabilmek için insanların matematikçi olmasına gerek yok. Biz her maça kazanma niyetiyle çıkıyoruz. Oyuncularımın bir şey söylemek zorunda olduğunu önemsemiyorum. Sahada her şeyinizi vermelisiniz, bu kelimelerde çok daha etkili.” şeklinde konuştu.

Kendi durumlarının tersine UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı olmuş ve ligde 2. sırada liderle arasında 3 puan fark bulunan Athletico Madrid'in koçu Diego Simeone hakkında konuşan Portekizli çalıştırıcı, “Onunla iyi bir ilişkiye sahibiz. Yıllar önce Inter'in koçu iken tanışmıştık. Onun açısından her şeyin yolunda gitmesine memnunum.” diye konuştu.

Geçen haftaki Real Betis maçının hakemini üstü kapalı eleştiren Mourinho, “O maçta üç takım vardı, biri iyi diğer ikisi kötüydü. Umarım bugün sahada 2 iyi, bir kötü takım olur.” ifadelerini kullandı.

Fifa Yılın Koçu ödülü için Vicente del Bosque ve Pep Guardiola ile yarışan Portekizli çalıştırıcı, “Bu konu hakkında düşünecek vaktim olmadı. Fakat Guardiola'nın bol bol vakti olmuştur çünkü tatil yapıyor. Aynı şekilde Del Bosque'nin de 3 ay dışında maçı yok.” diye konuştu.

Goal.com