SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkesin sıkıntılı dediği Gaziantepspor, ‘iyi başladı' gibi görünse de, Galatasaray'ın kontrolünde kısmen oyun. İşte sorun da ‘kısmen' kelimesinde. İyi diyebilecekken Galatasaray'a bir bakmışız ki Semih yıldız gibi parlıyor. En çok o göze çarpıyor. Neden? Atak yapan,iyi oynayan takımda en çok defanstaki futbolcu mu göze çarpar? Hayır tabi. Ama bu demek değil ki Galatasaray savunması harika. Yine ‘Hayır', tam aksi çok kötü. Ve her geçen gün SOS veriyorlar. Beşiktaş gibi,Fenerbahçe gibi hızlı takım halinde gelen takımlar Galatasaray defansını darmadağan eder. Hala iddia ediyorum; Selçuk ile Melo beraber ol-mu-yor !!! Ya biri ya diğeri oynasın. Daha faydalı olur bence. Birbirlerine bileniyor gibi bir hal var aralarında. Selçuk ilk yarıda bir hayal kırıklığıydı. Melo hayal kırıklığına uğratacak bir pozisyonda bile yer alamadı. İşte gerek ilk gerek ikinci yarıda sarı kırmızılılar hızlı hücum yapmaktan aciz kaldı.

Sormuştum bir ara Fatih hocaya; ‘Hayırdır hocam Riera gitmek mi istiyor?' Cevabı ‘Hayır bekleyin ve görün' olmuştu. Bekledik ve gördük… Varmış bir bildiği Fatih hocanın. Sanki biraz daha önde oynasa daha iyi. Rakip ortasaha sol çizgisinden içeri müthiş koşuları var topla ve o toplara inanılmaz bir yön veriyor. Riera zaman zaman forvet arkası bile oynar mı acaba? Demeden geçemeyeceğim.

AKILLAR BRAGA’DA

İlk yarıda dan dun toplar, çat pat ataklarla “Oh” dedirten bir pozisyon yoktu. Uh diye bir ses de çıkmadı tribünlerden. Ama Galatasaray'da ilk yarıdaki futbola benzeyen oyun, Braga'da ahları vahları beraberinde getirir…

İkinci yarıda da gol harici tek bir pozisyon yok. Ayaklar yorgun, bacaklar yorgun, zihinler yorgun en önemlisi kalpler yorgun Galatasaray'da. Konsantrasyon sıfırın altında. Akıllar Braga'da… Oysa demişti ki hep Terim; ‘Kaybederken bile güzel futbol oynayan bir Galatasaray seyredeceksiniz' İyi oynarak değil, çok kötü oynayarak kaybeden ya da berabere kalan bir Galatasaray var hem de.

İkinciyarı sahada dolaşan Hamit oyundan çıkarken ıslıklanıyor. En ufak bir kıvılcım stadı yakacak belli.

Özetle; sonuç ne olursa olsun; Galatasaray Avrupa öncesinde sorun yaşıyor ve buna bir çare bulunamadı. Konsantrasyon bozukluğu mu? Başka bir sebep mi? Bilemiyorum.

Unutmadan; 8 aydır alacakları ödenmeyen Gaziantepsporlu futbolcuların, TT Arena'ya ,liderin karşısına bir delikli kuruş almadan çıkmasına, Ne demeli? Onu da bilemiyorum.