SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Sizin maçın cumartesi olduğunu unutmuşum. Programı ben hazırladım. Lütfen kulüp olarak bir tepki vermeyin” diyen TFF Başkan Vekili Ufuk Özerten, eski dostu Fatih Terim tarafından kırılmadı.

“4.5 saat uçuş, hemen ardından Sivas deplasmanı biraz zor olacak ama madem kasıt yok, tamam” cevabını veren Terim, hemen yönetimle konuşarak yapılmak üzere olan çok sert açıklamayı önledi.

Türkiye Futbol Federasyonu, 15. hafta programını açıkladığında futbol kamuoyu şaşkına dönmüştü. Çünkü ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden G.Saray'ın Sivas deplasmanındaki zorlu sınavı cumartesi günüydü ve sarı-kırmızılılar, çarşamba günü Avrupa'daki kaderini belirleyecek çok önemli bir sınava çıkıyordu.

4.5 SAAT GİDİŞ, 4.5 SAAT DÖNÜŞ

Şöyle anlatalım. Aslan, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkıp çıkamayacağını belirleyecek olan Braga deplasmanını çarşamba günü oynuyor. Braga, Portekiz'in ters bir noktasında ve uçuş 4.5 saat sürüyor. Böyle stresli bir maçın ardından uçağa atlayıp 4.5 saat yol gelecekler ve cumartesi günü Sivas'ta maça çıkacaklar.

BİZZAT ARAYARAK RİCA ETTİ

İşte burada bir terslik vardı. G.Saray Yönetimi, programın açılmasının ardından çok sert bir açıklama yaparak TFF'yi kınayacaktı. Fakat Fatih Terim'e gelen bir telefon her şeyi değiştirdi. Telefonun diğer ucundaki kişi, TFF Başkan Vekili Mehmet Ufuk Özerten'den başkası değildi.

‘BİZİ LÜTFEN MAZUR GÖRÜN’

Terim’in eski bir dostu olan Özerten, “İnanın sizin çarşamba günü oynayacağınız Braga maçını unutmuşum. Programı ben kendim hazırladım. Bir yanlışlık oldu. Lütfen kulüp olarak bir tepki verip ortamı germeyin. Bizi mazur görün, özür dileriz” diyerek durumu izah etti.

TERİM: SAĞLIK OLSUN AMA…

Fatih Hoca da Özerten'i kırmayarak, “Madem kasıt yok, tamam. Ama 4.5 saat üzerine Sivas'a gitmek ve maç yapmak gerçekten zor olacak. Sağlık olsun” dedi. Yönetimle görüşen Terim, yapılacak olan sert açıklamayı da önledi.

Egehan ŞENTÜRK/AMK

Yayınlanma Tarihi:07:17,