SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz, bu akşam Gaziantepspor’a gol atarsa son 16 sezonda iç sahada Galatasaray adına üst üste en çok gol atan efsane isim Hakan Şükür’ü yakalayacak.

Galatasaray formasıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da oynadığı 5 maçta 5 gol atan Burak Yılmaz bu haftada Gaziantepspor ağlarını da havalandırırsa üst üste 6 iç saha maçında takımı adına gol atmış olacak. Burak Yılmaz böylece son 16 sezonda Galatasaray adına iç sahada üst üste en çok gol atan oyuncu olacak.

1996- 1997 sezonunda Hakan Şükür 8.hafta ile 17.hafta arasında 6 iç saha maçında üst üste gol atmıştı (toplam 15 gol). Burak Yılmaz dışında Galatasaray adına son dönemde iç sahada üst üste 5 maçta gol bulan oyuncular geçen sezon Felipe Melo, 2009-2010 sezonunda Harry Kewell, 2005-2006 sezonunda Necati Ateş oldu.

Ayrıca Burak, Gaziantepspor maçında gol atarsa TT Arena’da üst üste en çok lig maçında gol atan oyuncu unvanına sahip olacak. Bu arada sol adalesinden sakatlanan ve dünkü idmana çıkmayan Cris maç kadrosundan çıkarıldı.