SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Şenol Güneş’in maç sonu açıklamaları:

Sonuçta ne olursa olsun Trabzonspor büyük bir camia. Biz doğru işler yapmalıyız. Biz doğru işleri yapmalıyız. Başkalarının yapmaları bizim yanlış yapmamızı gerektirmez. Ben izlemedim. Tolga söylüyorsa yapıcıdır. Bizim için önce ülkemiz sonra biz geliriz. İnsanı büyük yapan da o belirli haksız saldırılara rağmen soğukkanlı kalıp mücadele etmesidir. Trabzonspor ile ilgili bazen bu iş reyting olayı.

Para kazanmak için biraz ticareti endüstri hali futbolun güzelliklerini bozdu. Eroin işleri kadın satma işleri çok kötü görünür. Ama içlerinde bazen öyle masum görünen işlerde öyle çok kötü işler yapılıyor ki bunlardan biri de futbol.

‘TARİHİ KİŞİLİKLERİ ÇOK FARKLI TANITIYORLAR

Başbakan Erdoğan’ın yorumuna katılıyorum. Tarihi kişilikleri çok farklı tanıtıyorlar. Diziler yapılabilir ama bu ülkenin geçmişine hakaret hakkı vermez.”

‘OYNAYARAK MAÇ KAZANMAK İSTEYEN BİR TAKIMIZ’

“Güzel bir futbol olarak işimizi yaptık. Oynayarak maç kazanmak isteyen bir takımız. Ama oynadığımız oyun kendi oyunumuzun altında olduğu için bir güvensizlik var. Önce keyif almalıyız sonra da keyif vermeliyiz ama bunu henüz oluşturmuş değiliz. Bunları aşmak için çalışmak gerekiyor. Geçen hafta çok iyi başladık ama yediğimiz hatalı goller oyuncuları demoralize etti. Hem seyirci üzerinde hem takım üzerinde olumsuzluk vardı. Bugün iyi başladık ve gol bulduk. Bulunca da kontrol elimize geçti. İkinci yarıda kontrolü kısa süre de olsa rakibe verdik. Çıkışta gereksiz top hatalarımızda bunu gördük. Urfaspor’daki oyuncular bireysel özellikleri olan oyuncular. Özellikle orta alandaki top kayıplarında etkili olmaya çalıştılar. Trabzonspor 4 attı, daha da atabilirdi. Futbolun güzelliği de ilginçliği de bu. Herkes kendi açısından bakıyor. Yorumcu ile kahvedeki biri arasında fark yok bazen.”

Yayınlanma Tarihi:00:27,