SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol devi, TOP 16 vizesi cebinde olan siyah-beyazlıları 30 farkla geçti. Gasper Vidmar dışında diğer oyuncularından katkı göremeyen Kartal 4. yenilgisini yaşadı.

Beşiktaş için Barcelona maçı, İstanbul'da farklı kaybedilen CSKA Moskova sınavı sonrası bir diğer dev karşısında TOP 16 alıştırması sayılacaktı. Siyah-beyazlılarda Tutku Açık yoktu belki ama rakip de İstanbul'a Navarro ve Mikael'i getirmemişti. Maç boyunca müthiş bir savunma yapan ve Beşiktaş'a potayı göstermeyen Barça, siyah-beyazlılara önemli mesajlar verdi.

İlk çeyrekte pota altını kullanmaya çalışan Beşiktaş, Vidmar'la etkili olurken Barcelona Joe Ingles'in dış atışlardaki isabetleriyle üstünlük kurdu. İlk 5 dakikayı 11-6 üstün geçen Barça, ilk çeyreği de Ingles'in 13 sayısıyla, 18-14 önde tamamladı. İkinci çeyreğe 9-0'lık seri ile giren İspanyol ekibi devreye 6:40 kala skoru skoru 14-27'ye getirdi. Temsilcimiz soyunma odasına 39-24 geride gitti. Beşiktaş adına 15 sayı 1'i hücum 4 ribaunt 4 top çalma ve 1 blok üreten Vidmar en etkili isim olurken Barcelona'da Ingles 15 sayı üretti.

BARÇA YENİLGİSİZ

Üçüncü periyot da diğerlerinden farklı değildi. Takım savunmasını iyi yapan Barcelona, Beşiktaş'ı bireyselliğe zorladı. Siyah-beyazlılar, CSKA maçında olduğu gibi dış atışlarda da istediğini bulamayınca son bölüme 62-38 Barcelona üstünlüğü ile girildi. Bitime 4 dakika kala skor 43-73'e gelirken fark da 30 sayıya çıktı. Kalan sürede sadece 2 basket bulabilen siyah-beyazlılar salondan 48-78 mağlup ayrıldı. Beşiktaş, grupta 4. yenilgisini yaşarken Barcelona Kupa 1'deki namağlup unvanını sürdürdü. Kartal, yarın BBL'nin yenilgisiz lideri G.Saray'a, hafta içinde de CSKA'ya konuk olacak.

Yayınlanma Tarihi:22:00,