SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karaman, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, Galatasaray ile  aralarında güç dengesi bakımından fark olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

”Maçın iyi geçtiğini düşünüyorum, iyi mücadele ettik. İlk yarıda  Galatasaray topa sahip olan, hücum oynayan takımdı. Fakat rakibimize oyun kurmayı asla müsaade etmedik. İkinci yarı golü bulan, zaman zaman atağa çıkarken hem hata  yapan hem de rakibin boş alanlarında pozisyon bulan takım görüntüsü çizdik.  Golden sonraki dakikalarda oyuncu değiştiremedik, 5 dakika top dışarı çıkmadı. O  top dışarı çıksaydı, bence yapacağımız oyuncu değişiklikleriyle 2-0'ı  bulabilirdik. Ama maalesef o arada golü yedik. Rakibimiz on kişi kaldığı zaman  daha fazla hücum edip, ikinci golü bulmak zorundaydık. Ama henüz takım olarak  genç bir takımız. İnisiyatifi elimize alamadık.”

‘PATLAMA NOKTASINA GELDİM’

Gaziantepspor'da alacaklarının ödenmemesi nedeniyle hafta içinde  futbolcuların antrenmana çıkmadığı hatırlatılarak yöneltilen bir soruya Karaman,  şöyle cevap verdi:

”Olabilir, zaman zaman bunu her takımda yaşıyoruz. Diğer takımlarda  neler oluyor biliyor musunuz? Bakmayın, kimse söyleyemiyor. Biz de bazen es  geçiyoruz. Acıyı aslında bir kez çekmek lazım. Biz her gün çekiyoruz. En büyük  hatamız burada, bir kere acı çekeceksin, bırakacaksın. Buna sadece Gaziantepspor  olarak bakmayın, Türk futbolu olarak bakın. Türk futbolcuları ve teknik adamları  sahaya hangi şartlarda çıkıyor? Niye futbolumuzda bir gelişme olmuyor, niye  futbolcularımızın fiziksel dayanıklılığında bir ilerleme olmuyor. Niye bir teknik  adam sistemi kuramıyor? Yani konuşulacak çok şey var. Ben aslında patlama  noktasına geldim ama henüz vidaları sıkıyorum. Bir patlayacağım, antrenörlüğü de  bırakacağım. Onun için biraz sabırlıyım.” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:22:23,