SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezer Öztürk, takım içinde en beğendiği futbolcudan sarı lacivertli takımın genel durumu ve takımın hedefleri ile ilgili Lig TV’ye açıklamalarda bulundu.

“OYNAYARAK KONDİSYONUMU KAZANIYORUM”

“Hocam bana forma verip vermeyeceği ile ilgili özel olarak konuşmalar yapmıyor benimle. Ben çalıştığım zaman biliyorum ki hocam bana şans verecek. Oynayarak maç kondüsyonumu kazanmaya çalışıyorum.”

“BENİM İÇİN 3 TEMMUZ SAÇMA BİR DÖNEMDİ”

“Alnımın akıyla Fenerbahçe’ye transfer oldum. Ortada bir şey yokken kötü günler geçirdim. 3 Temmuz süreci benim için zor geçti bildiğiniz gibi. Hayatta herşey her zaman istediğiniz gibi olmuyor. Benim adıma saçma bir dönemdi. Bu da bir sınavdır. Allaha şükürler olsun, bu süreci en iyi şekilde atlattım diye düşünüyorum. Biz futbolcular futbol oynamak için çalışıyoruz. Bizim asıl evimiz yeşil sahalar.”

“ALEX’İ ÖRNEK ALIYORUM”

“Hem sakatlık hem de bu kötü süreçte bana yardımcı olan arkadaşlarım oldu. İsim isim vermek doğru olmaz, birini unuturuz falan. Ayıp olmasın. Onlar kendilerini biliyor. Alex’in de destekleri oldu. Kendisi çok çok beğendiğim örnek aldığım bir isimdi. Gol attığım zaman twit atıyor saolsun. Kaptanla birlikte frikik çalışmaları yapıyorduk, maç içerisinde de örnek almaya çalışıyordum Alex’i.”

“FRİKİKÇİ OLMAK İÇİN BEKLENTİM YOK”

“Takımın frikikçisi olmak için bir beklentim yok açıkçası. Kim oynuyorsa o vurur, önemli olan takıma katkı sağlamak ve aldığın paranın hakkını çıkarmak.”

“ÇATLAK SESLER ÇIKACAKTIR, BEN KENDİME GÜVENDİM”

“Önemli olan insanın kendisini bilmesi, geçmişi konuşmak istemiyorum artık. Çatlak sesler çıkacaktır her zaman. Normal hayatta da bu böyledir. İnsan kendini bildikten sonra problem kalmıyor. Ben çok üzüldüm ama ailemin de adının kötü anılması benim canımı çok sıkıyor. Kİmse kimsenin babasının oğlu değil. Örneğin benim bu konularla ilgili beraat ettiğimi kimse bilmiyordur. Bir kere gazetede gördüm, ondan sonra da görmedim.”

“GALATASARAY’IN KAZANMASI BENİ SEVİNDİRİYOR”

“Avrupa’da aldığımız sonuçlar takımımızın kalitesini gösteriyor. Ben Almanya’da büyüdüm, Mönchengladbach’ın ne kadar köklü ve iyi bir takım olduğunu çok iyi biliyorum. Marsilya’yı konuşmaya gerek yok. AEL ise küçümsenmemesi gerekiyor. Biz bu grupta sadece 1 beraberlik alarak çıkabiliriz. Gladbach gibi bir deplasmanda 4 gol atmak çok zor bir iş. Buna yapılan eleştirileri kabul etmiyorum. Türküz ve Türk futbolu için hizmet ediyoruz. Birbirimizin başarılarıyla övünmemiz gerekiyor. Galatasaray’da da çok sevdiğim insanlar var, ben bir Türk’üm ve Türk takımlarının başarıları beni sevindiriyor açıkçası.”

“GALATASARAY SAYGI DUYULACAK BİR RAKİP”

“Galatasaray çok saygı duyulacak bir takım bizim gibi. Ligeki maçımız çok zor olacak. O maçtan önce de çok önemli maçlarımız var.”

“EN BEĞENDİĞİM İSİM MOUSSA SOW”

“Takımda en beğendiğim futbolcu Moussa Sow. Geçen seneki istatistikleri de çok iyiydi bence. Onun gol atmasından çok mütevaziliği benim çok hoşuma gidiyor. Aynı şekilde takımdaki performansı ve hareketleri. Tam bir yıldız. Aynı şekilde Dirk Kuyt’ta kendini kanıtlamış bir isim. 32 yaşında ama 18 yaşındaki bir futbolcu gibi çalışıyor, koşuyor.”