SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli Emlak, maçlardan önce protokol ve basın tribününün girişinde bekleme alanı olarak kullanılan kaldırım için rayiç bedel belirledi. Kulüpten yıllık 300 bin lira kira talep etti.

Hürriyet’in haberine göre, Şükrü Saracoğlu Stadyumu protokol tribününün hemen önündeki bekleme alanı için kulübe bir yazı gönderen Milli Emlak Müdürlüğü, yıllık 300 bin lira kira istedi. Bu bölge için bir rayiç belirlediğini belirten Milli Emlak'ın talebi sarı lacivertlilerde büyük şaşkınlık yarattı. Anayasa Mahkemesi'nin kararı gereği, bu talebe karşı itiraz hakkı bulunan Fenerbahçe itirazını hemen gerçekleştirdi.

Sarı lacivertliler itirazlarında, daha çok maç öncesi protokol ve basın tribününe gireceklerin bekleme alanı olarak kullandığı bu bölgeden kulübün herhangi bir gelir elde etmediğini belirtti. Spor kulüplerinin kamu yararına dernek statüsünde olduğunu da vurgulayan Fenerbahçe, kendi stadının önündeki kaldırıma 300 bin lira kira ödemesinin kabul edilemez bir durum olduğunu ifade etti.

FENERBAHÇE KOLEJİ DE TEHLİKE ALTINDA

Sarı lacivertlilere bir darbe de 2013 yılında arazisinin kiralama süresi dolacak Fenerbahçe Koleji'nden geldi. Milli Eğitim Bakanlığı da okulun ve arazisinin kendilerine devredilmesini istiyor. Sarı lacivertli kulüp ise bu sürenin uzatılmasına ya da kolej arazinin kendisine tahsis edilmesine çalışıyor.

F.Bahçe'nin eğitimden sorumlu yöneticisi Turhan Şahin bu durumu doğrularken, “Fener-bahçe Koleji sporcuların yaptıkları branşı aksatmadan eğitimlerini devam ettirdikleri bir okul. Zaten memleketin en önemli sorunlarından biri eğitim ve sporun entegre olamaması. F.Bahçe Koleji bu konuda örnektir. Okulu elimizden alırlarsa çok yazık olur. Biz irtifa hakkını uzatmak istiyoruz. Burası birçok milli oyuncu yetiştirmiş bir okul” diye konuştu.

ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL: TALAT YILMAZ

Fenerbahçe Genel Sekreteri Talat Yılmaz, “Bu talepler anlaşılır gibi değil. Amatör şubelere sponsor bulmakta bile zorlanırken bu olaylar bizi çok üzüyor. Biz kolejin tapusunu istiyoruz. Ayrıca tek kuruş getirisi olmayan bir alan için de yıllık 300 bin TL kira vermek kabul edilebilir bir şey değil. F.Bahçe 5 maç ceza aldığı zaman çevredeki esnaf kan ağladı. Bunlar göz ardı edilmemeli” dedi.

KADIKÖY’ÜN ZEMİNİNE 1 MİLYON DOLARLIK TERAPİ

Fenerbahçe sezon başında Şükrü Saracoğlu çimlerinin yanması nedeniyle büyük sıkıntı yaşamış, birçok oyuncusu sakatlık geçirmişti. Sarı lacivertliler bu sorunu çözmek için 2 haftalık maç arasında İtalya'dan uzmanlar getirerek çalışmalar yaptı. Kadıköy'ü yeniden yeşertmek için şu yöntemler izlendi:

1) Yabancılar dışında Türkiye'deki ziraat fakültelerinden destek istendi. 2) Gelecek sezon sıcaklarda çim yanmasın diye şimdiden önlem alındı. 3) Isıtma ve drenaj, dünya standardına getirildi. 4) Ömer Temelli önderliğinde gölgeleme ve hava sirkülasyon sistemi kuruldu.

F.Bahçe'nin çim için yıllık 1 milyon dolara yakın para harcadığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:15:10,