SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-lacivertlilerin hocası Aykut Kocaman, 1-0 kazanılan Pendikspor maçını değerlendirdi. Kocaman, Fatih Terim ile ilgili yöneltilen soruya da cevap verdi.

Yayıncı kuruluşa konuşan Kocaman, “Bu tip maçlarda her zaman söylüyoruz. Klasik bir söylem belki ama maçı koparacak golü veya arkasından rakibi oyundan düşürecek 2.golü bulamadığınız sürece rakibiniz hep oyunun içinde olur. Moralli ve tehdit edici olur. Pendikspor maçı da böyle gelişti. 13 yıl evvelki maçın rövanşını vermemek için iyi mücadele ettiler. Tebrik ediyorum onları ama sonuçta turu geçmek çok önemliydi. Şimdi bundan sonraki maçı bekleyip ardından da gruplara kalmak temel amacımız” dedi.

Recep Niyaz ve Salih Uçan’ın performanslarını değerlendiren Kocaman, “Bu sezon her ikisi de zaman zaman benzeri maçlarda yavaş yavaş ısınma dönemi olur. Normal şartlarda önümüzdeki sezon süreleri biraz daha artar. Sonraki sezonda ana kareakter olacaklar. Olamazlarsa sorun onlarda görülür. Olabilecek çapları var bundan sonra zihinsel olarak hazır olmaları ve çalışmaları lazım” ifadelerini kullandı.

Gençlerbirliği maçı sonrasında basın mensuplarına “Benimle rahat konuşuyorsunuz ama başkalarına bu kadar kolay soru soramıyorsunuz” şeklinde demeç veren Kocaman’a, Balıkesirspor karşılaşmasının ardından Fatih Terim’in açıklamaları hatırlatıldı ve muhabir şu soruyu yöneltti “Siz o lafı aslında kime söylediniz ? ” Muhabirin sorusuna kısa ve net cevap veren Kocaman “Hiç kimse değil burada muhatattabım, ben genele söyledim bu cümleyi uzatmanın anlamı yok” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:30,