SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samet Aybaba, canlı izlediği Dinamo Kiev'li oyuncu için yönetime olumlu rapor verdi. Hugo Almeida'ya alternatif yaratmak isteyen siyah-beyazlılar da Artem Milevskiy için ilk hamleyi yaptı

Beşiktaş ara transfer döneminin en hareketli takımı olacağının sinyallerini veriyor. Sezon başında yaşanan mali krizin etkilerini yavaş yavaş üzerinden atan siyah-beyazlı kulüp, yıldız isimler için temaslarını sürdürüyor. Beşiktaş'ın hamle yaptığı ilk isim ise uzun süredir gündemde olan futbolcuların başında gelen Artem Milesvkiy oldu. Beşiktaş Yönetimi, PSG'li Nene'nin kulübünde kalmak istediği yönündeki açıklamaları üzerine rotayı Milesvkiy'ye yönelerek 27 yaşındaki futbolcuyu ve menajerini görüşmeler yapmak için İstanbul'a çağırdı. Dinamo Kiev altyapısının ürünü olan 1.90'lık golcü oyuncu sezon başından bu yana ilk 11'de forma giyemiyor ve takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor. Samet Aybaba, geçtiğimiz hafta yerinde izlediği Ukraynalı'yı kadroya katarak sezon başından bu yana ligde verim alınamayan yedek kulübesine kalite getirme amacında. Skor yükünün bindiği Hugo Almeida'yı zaman zaman dinlendirecek bir oyuncu isteyen Aybaba, Milevskiy'nin tam da bu kalitede bir isim olduğunu düşünüyor.

SÖZLEŞMESİ AĞUSTOSTA BİTECEK

Golcü oyuncunun Ağustos 2013'te Kiev'le sözleşmesinin bitecek olması da maliyeti düşürüyor ve siyah-beyazlı yönetimin Milesvkiy'yi cazip bulmasına neden oluyor. Milevskiy ve menajeri de teklifi görüşme çağrısına olumlu yaklaştı. Beşiktaş-Milevskiy görüşmelerinin aralık ayı ortasında gerçekleşmesi bekleniyor. Siyah-beyazlıların bu sürede alternatif isimler üzerinde duracak.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:16,