SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maç öncesi grip olmasından dolayı şut antrenmanına katılamayan ve oynayıp oynamayacağı maç saatinde belli olacak olan ‘Black Mamba' lakaplı süperstar Kobe Bryant sahaya çıktı. 40 sayı 10 ribaund ile muhteşem bir performans sergileyen ancak mağlubiyete engel olamayan Kobe Bryant 10 defa da top kaybı yaptı.

Kobe Bryant maçın bitimine 24 saniye kala kaydettiği 3 sayılık basket ile skoru 77-77 dengeye getirdi ve son hücum Indiana'ya kaldı. Son hücumu iyi değerlendiren Pacers, bitime 0.1 saniye kala Hill'in basketiyle Staples Center'dan galibiyetle ayrıldı.
Mike D'Antoni; göreve geldiğinde ofansif ve hızlı basketbol sözü vermesine rağmen bu maçta ortaya çıkan kısır skor yine akıllarda soru işareti yarattı. Lakers'ın sezon başından beri bir türlü ritm yakalayamaması ve gelen mağlubiyetlere Staples Center bakalım daha ne kadar dayanabilecek.
Indiana ise bu maça çok iyi hazırlandığını mücadelenin her anında belli etti ve maçı güçlü olan tarafı savunma yönüne doğru çekmeyi başararak galibiyet hanesine bir artı daha ekledi. Hill kaydettiği 19 sayı ile galibiyeti getirdi.