SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile futbol şube sorumlusu olan kardeşi Ali Yıldırım arasındaki soğukluğun Alex de Souza'dan kaynaklandığı ortaya çıktı.

Başkan Yıldırım'ın, Teknik Direktör Aykut Kocaman ile Brezilyalı yıldızın arasında yaşanan gerginliği iyi yönetemediği için kardeşine tepkili olduğu öğrenildi.

İkilinin Alex'in gönderilmesinin ardından arasının açıldığı bildirildi. Sürecin bu noktalara gelmemesini gerektiğini düşünen Fenerbahçe başkanının, Alex ve Kocaman arasındaki krizin faturasını Futbol Şube Sorumlusu Ali Yıldırım'a kestiği kaydedildi.

Twitter skandalı ile patlak veren krizin ardından Kocaman da geri adım atmayınca Başkan, kararını teknik direktörden yana kullanmıştı. İstemeye istemeye kaptanı göndermek zorunda kalan Aziz Yıldırım'ın bu süreçten dolayı kardeşini sorumlu tuttuğu, her fırsatta sahip çıktığı Alex'in bu şekilde gidişinden rahatsızlık duyduğu belirlendi.

Her zaman takımla birlikte deplasmanlara giden Asbaşkan Ali Yıldırım son dönemde oyunculardan bir hayli uzak kaldı. Yıldırım'ın belli bir süre dinlendikten sonra tekrar göreve dönmesi bekleniyor.