SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“11. hafta G.Saray'ı ağırlayacağız. Benim için normal maçlardan bir farkı yok. ‘Eyvah şöyle yapmam lazım' dediğim bir maç değil.”

Son zamanlarda çok konuşulan bir isim İlkan Karaman… Sezon başında G.Saray'dan F.Bahçe'ye geçişi ile gündem yaratan bir transfer olsa da artık bu konu oldukça geride kaldı. Şimdi onun konuşulmasını sağlayan tek konu F.Bahçe Ülker'deki başarılı performansı. AMK Spor'a sarı-lacivert günlerini anlatan İlkan'ın cümlelerini sizin için derledik:

“İlk senem olmasına rağmen taraftar bana inanılmaz sahip çıktı. Hep destek görüyorum. Başta başkan Aziz Yıldırım ve tüm idareciler hep yanımda oldu. Beni bir anda sahiplenen bu camiaya başarı borçluyum.

Nba'de draft edildim, bir anda milli takımda yer aldım… Bambaşkaydı planlarım esasında. Geleceği tahmin edemiyorsunuz. F.Bahçe camiasına geldiğimde daha büyük sorumluluk hisssettim. Ama bu sorumluluk eksiklerimi tamamlamak için büyük fırsat. Diğer yandan bu sene ilk kez Euroleague'de oynuyorum. Gerçekten zor bir lig. Türkiye ligiyle arasında fark var, skor elde etmek kolay değil, basit hatalar göze batıyor.

Pianigiani’nin sistemi benim için çok farklı. Buna alışmak zaman aldı ama kazanmaya istekli ve aç olması çok büyük avantaj. Ben sisteme uymak zorundayım. Her zaman bizi hırsla çalıştırıp daha iyi performans için sahaya itiyor. Bu sene ilk Euroleague sezonum ama iyi başladım ve artan bir performansla devam edeceğim.”

'BENCE FİNAL-FOUR GÖRÜRÜZ’

“Eurıleague’de birkaç yenilgi almış olsak da gruptan çıktıktan sonra daha iyi olacağız. Bizim kadromuz Final-Four yapabilecek kapasitede. Düzenimizi son maçtaki gibi devam ettirirsek, finalleri görürüz.”

‘SAVANOVİC’LE DÜELLO İSTİYORUM’

“Ligde çekindiğim biri yok. Sahaya çıkıp hırsı yansıtmak istediğim oyuncular var. Anadolu Efes'ten Savanovic. Ona karşı çıktığım zaman kendimde bir düello hissi oluşuyor. Kerem Gönlüm ve Savanoviç ile bu duyguyu yaşamak istiyorum. Ayrıca Kerem Abi bana milli takımda çok şey kattı.”

‘ÇOCUKKEN BATİSTE VE ANDERSEN’İ İZLERDİM’

“Nba'de Ömer Aşık'ı imrenerek izliyorum. Ben de onun gibi olmak istiyorum. Gidip oturmak ya da dönmek hedefim değil. NBA'e gidip savaşarak kalıcı olmak istiyorum. Batiste, Andersen benim küçükken izlediğim isimler, şimdi onlarlayım. Kenyon Martin'in oyun tarzını kendime yakıştırıyorum, onunla oynamak isterdim.”

‘EKSİĞİM TECRÜBE’

En büyük eksiğim tecrübe.. Bu açığı birkaç sezon sonra tamamen kapatacağım. Özellikle Euroleague'de defansif-ofansif rotasyonlarla ilgili çok eksiğimi gördüm. Yavaş yavaş üstesinden geliyorum.. Geliştirilebilir bir şutum var, defansta daha agresif olabilirim. Zamanla daha iyisini yaparım. 11. hafta G.Saray'ı ağırlayacağız. Benim için diğer maçlardan bir farkı yok. Taraftarın tepkisi benim için çok önemli değil. Her ne kadar dışarıdan olayları farklı yorumlayıp bana tepki gösterseler de ben bunlara takılan biri değilim. O yüzden bu maç “Eyvah şöyle yapmam lazım” dediğim bir maç değil.”

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

DENİZ EKE / AMK

Yayınlanma Tarihi:07:04,