SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçın skoruna bakmadan söyleyelim; Balıkesir iyi takım. Oynadığı ligin neresi olduğunu unutun, bu takımın organizasyonlarını inceleyin. Çoğu Süper Lig takımından daha organizeler. Kalite ve tecrübeleri eksik. Zaten Galatasaray da onları bu şekilde yendi. Balıkesir direndi, mücadele etti ama Elmander ve Engin'in onların dengesini bozması sarı-kırmızılılara kolay bir galibiyet kazandırdı. Galatasaray'ın Sercan'la bulduğu 2. golden önce Ufuk yediği goldeki hatasını affettirircesine yüzde 100'lük golü çıkarmasa skor devrenin sonunda Balıkesir lehine 2-1'e gelirdi ve ondan sonra ne olacağını kimse kestiremezdi.

Maça bakarak şunu söylemekte fayda var: Galatasaray adına Allah, Riera'yı korusun. Cezalı ya da sakat olduğunda sol bek yol geçen hanına döner. Mevcut formuyla Çağlar, Florya'da antrenman bile yapmamalı. Hakan Balta ise rakipler için adeta bir maden. Engİn Baytar formunu yükseltiyor. Onun oyun görüşü bile Galatasaray'da oynamasına yeter. Emre Çolak tribünler tarafından çok seviliyor ama aynı şeyleri takım arkadaşları ve Fatih Terim düşünüyor mu bilmiyorum. Bazen öyle atakları el freni gibi kesiyor ki, insan gördüklerine inana-mıyor. Elman-der oyna-dığı maça ve rakibe bakmadan aynı mücadeleyi gösterdiği için büyük bir profesyonel. Hatta dün bunun üstüne çıkıp, iyi de oynadığını söyleyebiliriz İsveçli forvetin.

BU TAKIM DAHA ÇOK DEĞİŞİR

Fakat Galatasaray için gecenin en iyi haberi Sercan'dan geldi. Net iyi oynadı. Topu ayağına her aldığında aradı, çoğunda da buldu ne yapmak istediğini. Özetle; sarı-kırmızılı takım kazanması gereken bir maçı kazasız geçerken, kadrosu adına umutlandığı oyuncular olduğu kadar ocak ayında vedalaş-ması gereken oyuncular olduğunu da gördü. Terim bu takımı daha 2-3 tur değiştirir.