SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta durumu yılan hikayesine dönen ve siyah beyazlı kulüp ile mevcut sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Portekizli yıldız Ricardo Quaresma’nın sezon sonunda Galatasaray’a geleceğini iddia eden Sinan Engin bir anda gündemi değiştirmişti.

Konu hakkında siyah beyazlı yönetimden açıklama geldi. Quaresma ve Galatasaray iddialarına değinen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Quaresma ile ilgili söyleyecek çok sözümüz yok. Devamlı Beşiktaş ileri giderken; bu konuları gündeme getirmelerinden rahatsızlık duyuyorum. Beşiktaş Kulübü ile konuşulmadan bunların yapılma ihtimali sıfırın altında sıfırdır. Şu anda Beşiktaş’a gelen de bir teklif yok. Kimse Galatasaray ile temas kurmadı.” dedi.

“YALAN HABER YAPIYORLAR”

Quaresma konusunda yalanlar üzerine kurulan bazı senaryoların olduğunu belirten Orman, “Yalan haber yapıyorlar. Bu haberlerle devamlı Beşiktaş taraftarını örgütleyerek, taraftarı yönetimin karşısına çıkarmaya çalışıyorlar. Ortada böyle bir konuşma yok, gündem de yok. Beşiktaş yönetminin Quaresma ile ilgili bir duruşu var ve o duruş değişmedi. Yalanlar üzerine kurulan senaryolar var.” şeklinde konuştu.

Quaresma’yı takıma kazandırmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Orman şu sözleri söyledi; “Quaresma bizim kontratlı oyuncumuz. Aramızda şahsen de bir şey olmadığını söyledim. Quaresma’ya için elimizden geleni yaptık ama olmadı. Bizim de duruşumuz bellidir. Kimsenin bir bir teklifi yok. Bundan sonra ne olacak hep berabere yaşayıp göreceğiz.”

QUARESMA DA KONUŞTU

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma açıklamalarda bulundu. Kanaltürk’teki Top Bizde programına konuşan yıldız oyuncu, futbol oynamak istediğini; fakat teknik direktör ve yönetimin kendisini oynatmak istemediğini belirtti.

Quaresma, “Benim için önemli olan Beşiktaş’ta oynamak. Beşiktaş yönetimi ve teknik direktörümüz benim bu formayı giymemi istemiyor” ifadelerini kullandı. Kimseyle problemi olmadığını söyleyen Q7, “Benim teknik direktörle bir sorunum yok. Ama teknik direktör ve yönetim benim oynamamı istemiyor. Çalışmalarıma devam ediyorum. Benim açımdan hiç bir problemim yok.” diye konuştu.

Galatasaray ile anlaştığı iddialarına da cevap veren Portekizli, Abdürrahim Albayrak’ın kendisiyle görüşüp görüşmediği ile ilgili sorulan soruya, “Kesinlikle hiçbir futbol kulübüyle görüşmem olmadı” diye cevap verdi.

 

Yayınlanma Tarihi:09:11,