SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rio’da TFF’nin de katıldığı futbol fuarında Türkiye’nin yüzü olarak yer alan Alex de Souza, Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra yaşadığı süreci anlattı. İlk dönemin çok zor geçtiğini anlatan Alex, ”Ayrılacağım kesinlik kazandıktan sonra Türkiye’de geçirdiğim 1.5 haftalık süreç beni ve ailemi çok zorladı. O günler hayatımın en zor günleriydi. Brezilya’ya döndükten sonra ise ilk bir hafta kızlarım çok zorlandı” dedi.

‘AİLEDE EN ŞANSLIMIZ FELİPE’

”Felipe henüz hiçbir şeyin farkında değil, aramızda bu süreci en kolay atlatan o oldu. Türkiye’de bir çok şeyi özledim, bir tanesini söylemem diğerlerine haksızlık olur. Ben ve ailem 8 yıl önce vatanımızdan ayrılıp Türkiye’ye geldiğimiz günlerde uyguladığımız taktiği uyguladık. Türkiye ile ilgili hatıraları aklımıza getirmemeye, yaşanan güzel günleri düşünmemeye çalıştık. Şimdi huzurlu ve mutluyuz. Hepimiz Coritiba’ya alıştık. Yeni bir düzenimiz ve yeni bir hayatımız var. Sözleşmem bitene kadar iki yıl daha Türkiye’ye gelmeyi düşünmüyorum.”

‘BEN FB TARAFTARA ALEX’İM’

Fenerbahçe’ye olan sevgisinin hiçbir zaman azalmayacağının altını çizen Alex, ”8 yıl boyunca Fenerbahçe forması ile mutluluğu, üzüntüyü yaşadım. Beraber forma giydiğim arkadaşlarımla kardeş gibi olduk. Ayrılık üzücüydü ama ben eski Fenerbahçeli futbolcu Alex de Souza olarak anılmak istemiyorum, çünkü ben Fenerbahçe’nin eski kaptanı Alex de Souza’yım. Ben Fenerbahçe formasından uzaklaşmış olabilirim ama içimdeki Fenerbahçe sevgisinde hiçbir azalma olmadı. Ben Fenerbahçe taraftarı Alex de Souza’yım” diye konuştu.

AVRUPADA’Kİ BAŞARI ŞAŞIRTTI!

”Avrupa’da gruplar belli olduğunda bu kadar çok puan toplayabileceğimizi düşünmemiştik. Şimdi kazanılan maçlara ve oynanan futbola bakınca F.Bahçe’nin Avrupa Ligi’nde final oynamaması, kupayı kaldırmaması için hiçbir sebep göremiyorum. F.Bahçe çok kaliteli ve güçlü bir kadroya sahip. Hem ligi, hem de Avrupa’yı başarabilecek güçte.” Alex, F.Bahçe’nin altyapısından gelen genç Recep Niyaz’a da övgüler yağdırdı: ”Yönetim sözleşmesini uzatarak çok doğru bir iş yapmış. Recep’i çok seviyorum ve başarılı olacağına inanıyorum. Recep, Fenerbahçe ve Türkiye’nin geleceğidir.”

‘ARENA’DA YENDİK YİNE KAZANACAĞIZ’

Üç hafta sonraki G.Saray- F.Bahçe derbisine de değinen Alex, ”O maçta olmamak bana büyük acı verecek, içim kan ağlayacak. Bizim için G.Saray maç günleri bir karnaval gibi olur. Bütün gün bir şölen havasında geçerdi. Bu sezon muhtemelen iki takım o maça puan olarak kafa kafaya girecek. İki takımın da kadrosu çok kaliteli ve keyifli bir maç olacağına eminim. G.Saray’ı Arena’da daha önce yendik, yine yeneceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

BEKİR’İN GOLÜNE ÖVGÜ

”Marsilya maçında Bekir’in attığı gol muhteşemdi, eğer korner atışından olmasaydı o golü Bekir’in attığına inanamazdım. O gol benim Samsun’a röveşata ile attığım şans golünden bile daha güzel.”

İKİ İSİM İÇİN ‘KONUŞMAM’ DEDİ

Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman için ayrıldığı günden beri hiç konuşmadığını söyleyen Alex, ”F.Bahçe ve Türkiye’den ayrılmam zaten çok fazla polemik oldu. Kim arkamdan ne söylemiş olursa olsun kimseye kırgınlığım yok” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ SELÇUK’

”Recep Niyaz F.Bahçe’nin geleceğidir. Yabancılardan Fernandes ve Meireles’i beğeniyorum. Ama 3 yıl önce de söyledim, Selçuk İnan Türkiye’nin en iyi futbolcusudur. Milli takımda yeterince şans bulamamasını anlamıyorum.”

Yayınlanma Tarihi:22:00,