SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya Ligi takımlarından Rubin Kazan’da fazla forma şansı bulamayan Gökhan Töre’nin İstanbul’a gelmesi bir anda transfer spekülasyonlarını da beraberinde getirdi. Önce Beşiktaş ardından da Galatasaray ile transfer görüşmeleri yapmak için İstanbul’a geldiği iddia edilen Gökhan Töre, hakkında ortaya atılan haberler için ilk kez konuştu.

Beşiktaş ya da Galatasaray’a transferinin söz konusu olmadığını ifade eden Töre, “İstanbul’a transfer için gelmedim, burada özel işlerim vardı ve bu sebeple geldim. Şu ana kadar hiçbir Türk kulübü ile bir görüşme yapmadım ve hakkımda çıkan transfer söylentilerine de kimsenin aldırış etmemesini bekliyorum. Rubin ile 4 yıllık sözleşmem var ve sözleşmenin sonuna kadar da Rusya’da kalmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Gökhan Töre’nin yeni menajeri olması beklenen Ahmet Bulut da milli futbolcunun İstanbul’a transfer için değil kendisini ziyarete geldiğini söyledi. Bulut, “Gökhan, beni ziyarete geldi, transferle alakası yok ve kulübü ile sözleşmesi devam ediyor” dedi.