SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollandalı teknik direktör Guus Hiddink sezon sonunda teknik adamlık kariyerine nokta koyacağını açıkladı. Şu anda Rusya’da Anzhi Makhachkala’yı çalıştıran 66 yaşındaki çalıştırıcı De Telegraaf’a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bir kulübe gittiğimde orada kalıcı olmak benim insiyatifimde değil. Bu sezon sonunda takım çalıştırmayı bırakacağım. 66 yaşında biri olarak yeterince çalıştım. Ne yapacağımı düşünmedim. Belki oyunculara veya antrenörlere danışmanlık yaparım. İnsanlara ciddi konuları nasıl ele alacaklarını öğretmek ve onlara yol çizmeleri için yardımcı olmak istiyorum. Bu fikir cazip geliyor. Bir karadelik içinde kaybolmayacağım.” “Her gün enerjik bir şekilde kalkıyorum, ama rutine düşmemek için çok dikkatli olmalısınız. İnsanların sizin için ‘yine bu adam’ dememesi için dikkatli olmalısınız. O yüzden Anzhi benim çalıştırdığım son takım olacak.”

Guus Hiddink kariyeri boyunca PSV Eindhoven, Fenerbahçe, Valencia, Hollanda A Milli Takımı, Real Madrid, Real Betis, Güney Kore A Milli Takımı, Avusturalya A Milli Takımı, Rusya A Milli Takımı, Chelsea, Türkiye A Milli Takımı’nı çalıştırdı. Deneyimli teknik adam sezon başından bu yana Anzhi’nin başında bulunuyor.