SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Herkese var ona yok!

Herkese var ona yok!

Futbola olan ilgisiyle bilinen Erdoğan, spor camiasından kimseyi geri çevirmezken bir tek o isimle görüşmüyor.

Tarih 15 Ocak 2011… G.Saray yeni futbol mabedi Türk Telekom Arena’nın açılışı için Ajax ile karşılaşıyor. Tribünler tıklım tıklım, Başbakan Erdoğan ve kurmayları da  tribündeki yerlerini almış… Büyük bir coşkunun hakim olduğu statda iş konuşma kısmına gelince, coşku bir anda öfkeye dönüşüyordu. Dönemin TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın, “Acz içindeki G.Saray Başkanı bize gelip stadımızı yapın demese, bu stat bitmezdi” şeklindeki sözleri gerginliğin fitilini ateşliyor, sarı-kırmızılı taraftarlar hep bir ağızdan protestoya başlayınca, ‘onur konuğu’ pozisyonundaki Başbakan Erdoğan da protestolardan nasibini alıyor ve açılış maçını izlemeden stadı  terk ediyordu.

Tarih 27 Kasım 2012… Aradan neredeyse 2 yıl geçti, ancak Başbakan Erdoğan’ın G.Saray’a karşı öfkesi hiç geçmedi. Dönemin G.Saray Başkanı Adnan Polat’ın Erdoğan’la  tüm görüşme istekleri Başbakanlık makamınca geri çevrilirken, Polat’tan sonra koltuğa oturan Ünal Aysal’ın randevu girişimleri de sonuçsuz kaldı. Araya hatırlı  partililerin, bakanların girmesi bile sonucu değiştirmedi.

HERKESLE GÖRÜŞTÜ

Arena stadına ulaşımda yaşanan sıkıntılar kar-kış demeden takımlarını destekleyen sarı kırmızılı taraftarları canından bezdiriyordu. Kulüp yöneticilerinin bu sorunu  çözmek için Başbakan Erdoğan’a ulaşma çabalarının nafile olması camia içerisinde sıkıntı yaratıyordu. Üstelik Erdoğan, bu süreçte bir çok kulüp başkanıyla görüşmüş, F.Bahçe taraftarlar liderlerini de makamında kabul etmişti. Erdoğan’ın kapılarını sadece G.Saray’a kapatması sarı-kırmızı renklere gönül veren herkesi hayal kırıklığına uğratıyordu.

Son olarak, G.Saray erkek basketbol takımının başarılı sonuçlara imza atması üzerine Başkan Ünal Aysal, TT Arena Stadı’nın yanına kulübe ait salon inşa ettirmek istemiş ve Ankara ile görüşmelere başlanmıştı. Aysal, salon projesini Gençlik ve Spor Bakanı Spor Bakanı Suat Kılıç ile görüşmesine rağmen devlet desteğini arkasına alamadı. Bunun nedeni de Başbakan Erdoğan’ın görüşme talebini yine reddetmesiydi.

ÖNCE ALEX ŞİMDİ SOW

Fenerbahçeli Alex’i Brezilya’ya dönüşünden önce bizzat makamında ağırlayan Başbakan Erdoğan, cumartesi günü de Kısıklı’daki evinde F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile sarı-lacivertlilerin Senegalli oyuncusu Moussa Sow’ ağırladı. 25 milyon taraftarı bulunan G.Saray’ın Başkanı Ünal Aysal, Erdoğan ile görüşme şerefine henüz erişememişken Alex, Aykut Kocaman ve Sow bu alanda oldukça şanslı sayılır.

Metin KOÇ / amkspor.com