SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor’da 8 aydır hiçbir ödeme yapılmadığını belirten futbolcular Galatasaray maçı öncesinde boykot karar aldı.

8 aydır tek kuruş ödeme yapılmadığını dile getiren Serdar Kurtuluş, futbolcular adına yaptığı açıklamada, “8 aydır tek kuruş dahi ödenmiyor. Bugüne kadar takımın menfaati için sustuk ama artık idare edemeyeceğiz. Hocamızla da konuştuk ve kararmıza saygılı olduğunu söyledi. Paramız ödenmezse Galatasaray maçına kadar antrenmana çıkmayacağız. Gerekirse Galatasaray maçında da gereken boykotu yapacağız” diye konuştu.

Gaziantepspor Kaptanı Serdar Kurtuluş, futbolcular adına gazetecilere yaptığı açıklamada, aldıkları karar üzerine idmana çıkmayacaklarını söyledi. Uzun süredir alacaklarını tahsil edemedikleri için antrenmana çıkmadıklarını belirten Kurtuluş, ”Bunu ilk defa basın karşısında söylüyoruz. Bu takım çok iyi niyetle mücadele etti. Teknik ekibimiz ve tüm futbolcular, Başkanımızın yaşadığı süreçte paralarımızı almadığımız halde ‘aldık’ dedik. Hiçbir şeyi yansıtmadık. İyi niyetli davrandık. Ama bazı şeyler baya ilerlerdi. Biz de böyle bir tepki koymak zorunda kaldık. Bu tepkimiz gerekli şeyler yapılmazsa sürecektir” şeklinde konuştu.

“ÇÖZÜM OLMAZSA TEPKİMİZ DEVAM EDECEK”

Kurtuluş, aldıkları kararı Hikmet Karaman’a da ilettiklerini, Karaman’ın da ”haklı olduklarını” söylediğini ifade etti. Hocalarının da kendilerine destek verdiğini dile getiren Kurtuluş, sıkıntının en kısa sürede çözülmesini beklediklerini, aksi halde tepkilerinin devam edeceğini vurguladı.

“KİMSEYE BİR ŞEY YANSITMADIK”

Kurtuluş, ”Burada çok şey yaşandı ama kimse bir şey yansıtmadı. Bu sadece benim değil bütün takımın kararı. Yönetim de idare etmemizi söylüyor. Burada herkes aile bakıyor. Uzun zamandır para almazsan nasıl idare edeceksin  Geçen sene alacaklarımız 10-11 aylık alacağımız var. Şu anki adımımız idmana çıkmamak. Maç günü geldiğinde ona da o zaman karar veririz. Bu takımın ne halde olduğunu kimse bilmiyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi:12:56,