SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FB TV'de canlı yayınlanan ve Fatih Demirkol'un sunduğu Günün Röportajı programında taraftarlardan gelen soruları yanıtlayan Hasan Ali Kaldırım, uzun yıllar Fenerbahçe'ye hizmet edip, bu kulüpte sembol isimlerden biri olmak istediğini ifade etti.

Hasan Ali, zorlansa da üstesinden geldiği yoğun maç trafiğinden, Almanya'da aldığı futbol altyapı eğitimine ve özel yaşantısına kadar birçok konuya da değindi.

‘NORMAL BİR ANADOLU FUTBOLCUSU SEZONU KAPATMIŞTI’

Yoğun maç trafiği hakkında Hasan Ali, “Maçlara çıkmadan önce yorgunluğu hiç düşünmüyorum. Amatörken bunun sıkıntılarını çok yaşadım. O düşünceyle maça çıkarsan, bu maça olumsuz yansır. O tecrübeyi o günlerden aldığım için, profesyonel olunca hiç bu düşünceyle maça çıkmadım. Maçtan önce kendimi iyi hissediyorum ve o halde hazırlanıyorum. Ama ister istemez bir yorgunluk oluyor. Şu anda benim kadar maç oynamış normal bir Anadolu futbolcusu sezonu kapatmıştı “diye konuştu.

SİSTEMLERİ KARŞILAŞTIRDI

Altyapısını Almanya'da aldığı için avantajlı olduğunu belirten defans oyuncusu, bu konuda Türkiye ve Almanya'yı şöyle karşılaştırdı:

Alman Milli Takımı bütünlük halinde hareket ediyor, bizim takımımız ise bireysel yeteneklerle bir şeyler yapmaya çalışıyor. Almanya'da oturmuş bir sistem var ve sistem  değişmiyor. Küçük yaşlardan itibaren eğitim almaya başlıyorlar. İdman yapılan zeminlere bakıyorum; Anadolu takımlarımızı altyapılar neredeyse tarla gibi sahalarda  idman yapıyorlar. Orda altyapı hocaları toplanıyor ve eğitim alıyorlar, nasıl idman yaptıracaklarını öğreniyorlar. Almanya'da hoca olmak da öyle kolay değil, belli bir standardı var ve çaba sarf ediyorlar. Orada iyi bir futbolcu olsan bile hoca olman zor” şeklinde konuştu.

‘SEMBOL İSİM OLMAK İSTİYORUM’

Kariyer planlaması hakkında başarılı oyuncu “Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinde ve Milli Takımda oynuyorum bu iki güzelliği bir arada yaşamak insana çok nasip olmaz, kendimi şanslı hissediyorum. Ben uzun seneler bu kulübe hizmet etmek istiyorum. Bu camiaya hem Avrupa'da hem Türkiye'de başarılar yaşatmak istiyorum. Her şey bana bağlı. Ben kendimi bozmadığım sürece, uzun yıllar bu formayı giyip bu kulüpte sembol olmak istiyorum” dedi.

‘ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU HAYAL DEĞİL’

En büyük hayali sorulduğunda ise Hasan Ali, “Bir çok hayalimi gerçekleştirdim ama motive olmak için yeni hedefler önünüze koymalısınız. Bu kulüple, bu camiayla Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak şu anki en büyük hedefim. Büyük bir hedef ama çok da uzak değil. 2-3 yıl içinde niye olmasın” dedi. Son olarak taraftarlara mesaj yollayan Hasan Ali Kaldırım, “Taraftarımızı çok seviyorum ve burada olmaktan çok mutluyum. İnşallah hepinizi de mutlu etmeye çalışacağım. Eleştirilere de saygı duyuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:16:10,