SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yayıncı kuruluş Lig TV’ye konuşan Ersun Yanal, “Hak eden taraf olduk. Attığımız gollerle maçı kazandık. 3-0’dan sonra oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Biz oyunu çirkinleştirmemek için sahaya çıktık. Bence rakibimiz de oyunu çirkinleştirmedi. Onların oyunda yumuşaklığı bizim için avantajdı. Tepkiyi geç verdiler. Kritik zamanlarda gol atık ve maçı kopardık. Geçen hafta büyük bir avantajı kaçırmıştık. Oyun oynamaya devam edeceğiz. Skor almaya devam edeceğiz. Bence oyuncularımızın tutumu artık geriye dönüşü olmayacak bir tutum olmalı. Bu sonuçların referansıyla çok daha başarılı sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” dedi.

‘Türkiye’nin Barcelona’sı’ oldukları hakkındaki sözlere cevap veren Yanal, “Kısa bir sürede olacak iş değil. Top bize geçtiğinde oynamayı seven oyunculardan kuruluyuz. Futbolu seven bir ekibiz. Biraz daha top rakipteyken daha sert tepki vermeliyiz. Bunları yaptıktan sonra daha iyi olacağımızı düşünüyoruz. Genç oyuncularımız var onları da adapte etmek istiyoruz” diye konuştu.

Servet Çetin’in Trabzon deplasmanında attığı güzel golle ilgili olarak başarılı teknik adam, “Servet gün geçtikçe iyi oynuyor. Sol bacağında bir problemi var ama iyi çalışıyor. Gençlere de örnek oluyor. Hakkını alacak kadar çok çalışıyor; bence hakkını da alacak. Servet’in birkaç ay sonra oyuna katkısı olan futbolunu daha çok izleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Eskişehirspor’un hedefini de açıklayan Ersun Yanal, “Biz hedefimizi geçen yıl ki hedeflerin üzerine taşımaya çalışıyoruz. Takımlar çok yakın. Geçen sene futboldan çok uzak kaldık. Bu sene futbol konuşabileceğimiz bir iklim var. Bugün futbolu konuşturmak isteyen en önemli takımlardan bir tanesiyiz. İstediğimiz felsefeyi sahaya yansıtırsak bu takım daha çok izlenecek. Buradan herkes kazanacak. Yayıncı kuruluş kazanacak, futbolcu kazanacak. Günün ötesinde bir şey düşünmüyoruz. 1-0 kazanmaktansa, 5-4 yenilelim. Bunu ben sürekli söylüyorum. Trabzonspor çok güçlü bir camia. Bursaspor’un yaptığı Eskişehirspor’un yaptıkları futbolumu güzelleştirecek. Artık her maç izleniyor. Bir takım kazandığında zirveye, bir takım dibe gidiyor. Ligimiz farklı bir noktaya geldi” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:22:30,