SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Niko Kranjcar, Luka Modric, Vedran Corluka gibi yıldızları çıkaran Hırvat fabrikasının son ürünü Alen Halilovic henüz 16 yaşında olmasına rağmen şu sıralar Hırvat medyasında Dinamo Zagreb'in hem sportif, hem de maddi yönden geleceği olarak gösteriliyor. Medya onu top sürüşü ve öldürücü sol ayağı sebebiyle “Balkanlar’ın Messi'si” olarak lanse ediyor.

Real Madrid, Chelsea, Manchester United ve Barcelona başta olmak üzere bir çok dünya devini peşinden koşturan genç yıldıza Manchester City 11 Milyon Euro’luk teklif verdi.

Ancak genç yıldızı bırakmak istemeyen Dinamo Zagreb, sportif direktörü Zoran Mamic aracılığıyla bir Hırvat gazetesine yaptığı röportajda, “Şuan konuşulacak bir şey yok çünkü gerçekleşen bir durum yok. 11 milyon euro civarı rakamlar duyuyorum ancak bu rakama onun sol bacağını bile alamazlar!'' diyerek sert bir cevap verdi.

Halilovic, Dinamo’nun ezeli rakibi Hajduk Split'i 3-1 yendiği müsabakada forma terleten en genç oyuncu olarak Hırvatistan'da bir rekora sahip, ayrıca bu maçtan 10 gün sonra 4-1’lik Slaven Belupo maçında da 1 gol kaydederek bu rekoru da cebine koymayı başardı.

YENİ MESSİ HALILOVIC’İN GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

Yayınlanma Tarihi:20:09,