SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Elazığspor ile Galatasaray arasında oynanan maçta penaltı atışından yararlanamayan Elazığsporlu Göksu’nun söylediği iddia edilen “Cris, penaltı noktasını kazdı” sözleri gündeme oturmuştu.

Elazıspor forması giyen Göksü, Radyospor’un kendi ağzdından servis ettiği haberin gerçeği yansıtmadığını ve “Cris, penaltı noktasını kazdı” şeklinde bir ifade kullanmadığını dile getirdi.

“BÖYLE KONUŞMAK BİZE YAKIŞMAZ”

Göksu konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bu konuda beni çok arayanlar oldu. Özellikle ağzımdan laf almak için, suçu başkalarına atmak için sorular sordular. Hem Melo ile ilgili hem arkada Taffarel’le ilgili olsun, en son da Cris’le alakalı ‘Cris penaltı noktasını kazdı mı?’ diye sorular sordular. Ben böyle bir şeyi görmediğimi söyledim. Görmeden de kimseyi suçlamak istemediğimi, sorumluluğun bana ait olduğunu söyledim. Ama gazetelerde tam tersi çıkmış. Zaten böyle konuşmak bize yakışmaz. Sadece bir takım arkadaşım, hakeme Cris’in penaltı noktasıyla ilgilendiğini söylemiş. Ben sadece onu duyduğumu söyledim. Ama gördüğüm herhangi bir şey yoktu. O yüzden Melo öne çıkmış, Cris penaltı noktasını kazmış veya Taffarel arkada kalmış, bunlar problem değil. Burada bütün sorumluluk bana aittir” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCEKİ İDDİA NEYDİ? 

Radyospor daha önce servis ettiği haberde, Göksu’nun ağzından şu ifadeleri kullanmıştı; “Hakem penaltı kararı verdiğinde o vuruşu ben yapmak istedim. 3 sezondur Elazığspor’da forma giyiyorum ve kariyerimde hiç penaltı kaçırmadım. Penaltı atışından önce bir konsantrasyon düşüklüğü yaşadım çünkü Muslera yerde kaldığı için maç neredeyse durmuştu. Görüntülerde sanırım yok ama Cris, daha önce Bilica’nın yaptığı gibi penaltı noktasını ayağıyla kazıdı ve bozmaya çalıştı. Hatta bir takım arkadaşımla tartıştılar”

Yayınlanma Tarihi:19:09,