SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor taraftarı ve Türk futbolu, 5 Eylül 2012 sabahı öyle bir haberle uyandı ki, belki de sezonun geri kalanında gelecek her başarı bu haberden sonra çok da önemli olmayacaktı. Transferin son gününde bir transfer de cennet yaptı futbol dünyasından.

Ediz Bahtiyaroğlu’nun ölümü futbolla ilgilenen ilgilenmeyen herkesi çok üzdü. Bu olayın unutulmaması ve Ediz’in ölümsüzleştirilmesi adına Eskişehirsporlu taraftarların 6 Eylül 2012 sabahı çekmeye başladıkları belgesel filmi bitti ve fragmanı da yayınlandı.

Belgeselde Ediz Bahtiyaroğlu’nun ölümünden sonra Eskişehirspor tribünlerinin hazırladığı koreografi ve yapılış hikâyesi, 1970’den bu yana Ultras tribün kültürünün günümüze gelişi ve kısacası tribün ile ilgili birçok şeyden bahsedildi.

Belgeselin bir diğer kendine has özelliği de kullanılan müziklerin hiçbirinin bir yerden alınmış olmaması… Belgeselde kullanılan bütün müzikleri Eskişehirspor tribünlerinin her maçta söylediği bestelerin melodilerinin ıslık eşliğinde müzik aletleriyle, belgeseli çeken kişiler tarafından yapılmış olması, bu projeyi daha da özel kılıyor.

Kalplerden Cennete Belgesel Fragmanı 

Belgesel 45 dakika uzunluğunda ve yaklaşık bir ay süren çekimler sonunda tamamlandı. Belgeselin yönetmenliğini Mustafa Çağlar İlim, görüntü yönetmenliğini Ahmet Mert Yavuz, kurgusunu ise Ali Karakaş yaptı. Birçok Eskişehirspor taraftarı ise münferit olarak bu tribün belgeselinde yer aldı. Belgesel 2013’ün Ocak ayında vizyona girecek.