SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nene'den sonra Ukraynalı santrforun da ismini ilk kez doğrulayan tecrübeli çalıştırıcı, Ozan İpek defterini kapatıp eski öğrencisi Volkan Şen'i istediğini söyledi

Beşiktaş her geçen hafta yükselen formuyla taraftaralarını sevindirirken siyah-beyazlı tribünler devre arası yapılacak transferleri bekliyor. Bu amaçla çalışmalarını sürdüren Beşiktaş teknik heyeti birçok ismi yakından takip ederken Samet Aybaba gündemlerindeki isimleri ilk kez net şekilde açıkladı. Dün yapılan idmanda basın mensupları ile sohbet eden Aybaba, üç yıldız futbolcunun ismini verdi. Şampiyonlar Ligi'ndeki Dinamo Kiev-PSG maçında Nene ile birlikte Kiev'li Artem Milevskiy'yi izlediklerini doğrulayan Aybaba, “Milevskiy iyi oyuncu ama o gün 15 dakika oynadı. Bir şey söylemek için erken” dedi.

ALTYAPIDAN OYUNCU ÇIKMIYOR

Aybaba, gündemlerindeki yerli futbolcularla ilgili de açıklamalar yaptı ve “Ozan İpek defteri tamamen kapandı… Volkan Şen iyi bir futbolcu. Devre arasında durumuna bakacağız” sözleriyle olası bir transfere ışık yaktı. Türkiye'deki yabancı futbolcu sayısının fazla olduğnu belirten Aybaba, “Trans-fer yapacağız ama genc futbolcu bulamıyoruz. Altyapıdan futbolcu çıkmaz tabi. Nereden çıkacak. Eskiden PAF ligleri vardı. Orada gençler oynardı, bizlerle birlikte seyahat ederlerdi. Şimdi bakıyoruz orada da yabancılar oynuyor. Bu sistem değişmiyor. Bu işten nemalananlar var” eleştirisinde bulundu.

PARLAYAMAYAN YILDIZ

12 Ocak 1985 doğumlu Artem Milevskiy, 2006'daki U-21 Avrupa Şampiyonası'nda adını duyurdu. Finalde Huntelaar'lı, şimdi Antalya'da top koşturan Aissati'li Hollanda'ya 3-0 yenilen Ukrayna, ikinci olmuş turnuvada iki gol atan Milevskiy ‘geleceğin yıldızı' olarak gösterilmişti. Ama bir türlü beklenen patlamayı gösteremeyen Milevskiy, bir dönem alkol sorunuyla da boğuştu. Milli takımda 50 maçta 8 gol atan tecrübeli oyuncu forvet arkasında da oynayabiliyor. Eski formunda uzak Milevskiy, D.Kiev ilk 11'indeki yerini kaybetti ve bu sezon 15 maçta 2 asist yapabildi. 1.90'lık boyuna rağmen yumuşak bileklere sahip Milevskiy, pivot santrfor özelliğinin yanında iyi de bir pasör. Milevski, Kiev'le Beşiktaş'a karşı 4 kez rakip oldu ve 1 asist yaptı.

AYBABA’DAN İNCİLER

Neşeli idmanda Samet Aybaba gündemdeki konuları espirili bir dille değerlendirdi.. Felipe Me­lo'ya: Pe­nal­tı­yı çok iyi kur­tar­dı. Ama bi­raz da­ha ile­ri çık­sa adam­dan ön­ce to­pa vu­ra­cak­tı. Filip Ho­los­ko'ya: Pa­ra­sı dü­şün­ce da­ha iyi oy­na­ma­ya baş­la­dı. An­ka­ra­gü­cü'ne: Sam­suns­por ma­çı­na da çık­ma­ya­ca­ğız de­miş­ler­di ama kar­şı­laş­ma 1-1 sona erdi.

 

Yayınlanma Tarihi:10:05,