SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Berlusconi, Premier League takımlarının, Barcelona’nın eski teknik direktörü İspanyol Josep Guardiola’nın peşinde olduğunu ifade ederek, ”Başta, yöneticilerini iyi tanıdığım Manchester City olmak üzere Guardiola için bastıran İngiliz kulüpleri var. Biz de mücadele edeceğiz ama zor olacak” dedi.

Milan’ın bugün oynayacağı Juventus maçı öncesi dün yaptığı antrenmanı izleyen Berlusconi, Milan’ın, 3 yıl içinde yeniden zirveye oynayan bir takım olmasını ve zirveye çıkıncaya kadar da başkanlık görevine devam etmeyi planladığını açıkladı. Ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde büyük bir oyuncu alsalar bile, büyük paralar harcamayacaklarını vurgulayan Berlusconi, üç yıl içinde, Milan’a uzun yıllar hizmet edecek genç oyuncularla yeniden yapılanmak fikrinde olduğunu dile getirdi.

Serie A’da oynadığı 13 maçta, 6 mağlubiyetle 15 puan toplayarak, lider Juventus’un 17 puan gerisinde 13’üncü sırada yer alan Milan’ın teknik direktörü Massimiliano Allegri ise Berlusconi’nin Guardiola ile ilgilenmesinin kendisini endişelendirmediğini belirterek, ”Juventus maçını düşünmek zorundayım. Milan’ın teknik direktörünün kim olacağına karar veremem” diye konuştu.

Allegri, 16 Kasım’daki ziyaretinden sonra dün de antrenmana katılan ve oyunculara moral veren Berlusconi’nin, takım için çok önemli olduğunu ve herkese cesaret verdiğini söyleyerek, başkanın, daha önce hiç olmadığı kadar takıma yakın olduğunu kaydetti.