SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muslera’nın kırmızı kart görmesi sonucu Melo’nun koruduğu kaleye penaltı atışını kaçıran Elazığsporlu Göksu Türkdoğan, Radyospor’a yaptığı açıklamada, “Melo’nun penaltıyı kurtarabileceğini hiç düşünmedim ancak atıştan önce Cris, Bilica gibi penaltı noktasını kazdı” dedi.

ÇOK ÜZGÜN

Kariyeri boyunca ilk kez penaltı kaçırdığını ifade eden Göksu, “Gece zor uyudum. Tüm takımı ve Elazığ’a gönül verenleri üzdüm. O penaltıyı atacağımdan çok emindim” diye konuştu.

CRIS’E ŞOK SUÇLAMA

Penaltı sahnesini de anlatan Göksu, çok ilginç bir ayrıntıyı da Radyospor’a anlattı. Göksu, “Hakem penaltı kararı verdiğinde o vuruşu ben yapmak istedim. 3 sezondur Elazığspor’da forma giyiyorum ve kariyerimde hiç penaltı kaçırmadım. Penaltı atışından önce bir konsantrasyon düşüklüğü yaşadım çünkü Muslera yerde kaldığı için maç neredeyse durmuştu. Görüntülerde sanırım yok ama Cris, daha önce Bilica’nın yaptığı gibi penaltı noktasını ayağıyla kazıdı ve bozmaya çalıştı. Hatta bir takım arkadaşımla tartıştılar” ifadelerini kullandı.

‘MELO’YA GÖZ KIRPTIM’

Melo ile karşı karşıya kaldığı anı da anlatan Göksu sözlerine şöyle devam etti: “Melo kaledeyken bana gözlerine bakmamı istedi. Ben de ona rahat olduğumu ifade etmek için göz kırptım. Topa vururken çok rahattım. Sonuçta kalede bir kaleci değil futbolcu vardı ama Melo beklemediğim bir şey yaptı ve çok iyi uzandı. Birazda öndeydi ama sonuç itibariyle atamadım. Bu kariyerimde kaçırdığım ilk penaltı oldu.”