SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yönetimin her fırsatta ‘Beşiktaş'ın geleceği' dediği yeni proje için artık geri sayım başladı. Adnan Dalgakıran'ın başkanlığındaki Statejik Planlama Komitesi'nin yaklaşık 6 aydır üzerinde çalıştıkları proje perşembe günü açıklanacak. 200 sayfalık proje hakkında ilk bilgileri AMK'ya veren Dalgakıran, “Beşiktaş, 4 sene sonra transfer edeceği bir futbolcuyu bile bugünden belirleyecek” dedi.

Benzer sistemlerin Avrupa'da bile 8-10 takımda olduğunu belirten Adnan Dalgakıran, “Türk futbolunun vizyonunu değiştirecek bir sistem olacak. Altyapıdan üstyapıya bütün takımlarda askeri disiplin uygulanacak. Teknik direktörler, yönetimler değişse de bu sistem değişmeyecek. Türk takımlarının son yıllarda transfere harcadığı para yaklaşık 1 milyar dolar. Ama bunun getirisi neredeyse sıfır. Türkiye, Katar olmaktan kurtulacak” diye konuştu.

FİKRET ORMAN’DAN ANLAMLI MESAJ

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Açıklamada, “Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu konu şüphesiz eğitimdir. Değerli öğretmenlerimizin fedakarlıklarıyla yetişen gençler, ülkemizin ve milletimizin teminatıdır” denildi.

Ersoy ÖZDEM / AMK

Yayınlanma Tarihi:10:00,