SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier League’de geçtiğimiz sezonu son saniye golüyle ezeli rakibi Manchester United’ın önünde şampiyon olarak tamamlayan Manchester City’de golcü oyuncu Sergio Aguero bu sezon hakkında da iddialı açıklamalarda bulundu.

Ünvanlarını koruyacaklarına emin olduğunu söyleyen 24 yaşındaki yıldız, ancak Manchester United, Chelsea ve Arsenal’ın geçtiğimiz sezona göre kadrolarını çok güçlendirdiklerini de gözden kaçırmamaları gerektiğimi de sözlerine ekledi.

Aguero tüm bu zor şartlara rağmen şampiyon olacaklarını ifade ederek; “Biz iyi takımız ve beraber oynadıkça daha iyi bir hale geleceğiz. Diğerleri tabii ki şampiyonluğu elimizden almaya çalışacak ancak işleri çok zor” dedi ve iddiasını ortaya koydu.

Arjantinli yıldız Manchester City forması ile çıktığı ilk maç olan Swansea karşılaşmasından sonra bu kulüple çok büyük başarılara ulaşacağını hissettiğini ve bu tahmininin gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

Geçtiğimiz sezonki formlarını hala yakalayamayan ve Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid, Ajax ve B.Dortmund ile yer aldıkları ölüm grubunda son maçlar öncesi son sırada yer alan Manchester City tüm bunlara rağmen Premier League’de lider durumda.