SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Parayla saadet oldu: Cluj galibiyetiyle 40'ar bin doları cebine indiren futbolcular Manchester maçı sonrası 100'er bin dolar daha kazandı!

Şampiyonlar Ligi'ne Manchester yenilgisi ile başlayan, Braga ve Cluj karşısında kaybettiği puanlarla da Avrupa defterini kapattığı düşünülen Galatasaray, Romanya'daki 3-1'lik galibiyet ve TT Arena'daki 1-0'lık Manchester United maçında kasayı doldurmuştu.

Sarı-kırmızılılar Manchester United öncesinde 10.1 milyon Euro'yu, karşılaşma sonrası ise 11.1 milyon Euro'yu alacak hanesine yazdı. Galatasaray, Braga'yı deplasmanda yenerse artı 1 milyon Euro gelir ve son 16'ya kaldığı için de tur primi olarak 3.5 milyon Euro daha alacak.

SIRA BRAGA MAÇINDA…

Kulübün gelir defteri paraya boğulurken futbolcular da Galatasaray'ın bu başarısından paylarını alıyor. Cluj galibiyeti sonrası 40'ar bin doları ceplerine indiren futbolcular Manchester maçı sonrası 100'er bin dolar daha almaya hak kazandılar. Futbolcular toplamda aldıkları 140'ar bin dolar sonrası, “Braga galibiyetiyle bu parayı ikiye katlayacağız” şeklinde konuşuyorlar.

Yasin YILDIRIM / AMK