SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk olarak İsmail Köybaşı'ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Maçlar kazanılır, kaybedilir ama İsmail gibi değerler Türk futboluna az geliyor. Umarım sakatlığı en kısa sürede atlatır.

Maç zaten ilk 7 dakikada bitti. Beşiktaş, Filip Holosko ile bulduğu 2 güzel golle galibiyet için önemli bir avantaj yakaladı. Fakat siyah-beyazlılar 3-0'lık skoru bulduktan sonra oyunun ciddiyetini biraz bıraktı. Akhisar dün biraz daha iyi oynasa skor farklı olabilirdi. Geçen haftalardaki hastalık devam ediyor. Skor avantajını ele geçirdikten sonra “Kazandık” havasına girmeleri Beşiktaşlı futbolcuların başına ciddi sorunlar çıkarabilir. Dün Akhisar iyi değildi, ama özellikle hücum hattı güçlü takımlar Beşiktaş'ı ağır bir yenilgiye uğratabilir. Buna acilen çözüm bulmaları gerekiyor.

Sıkıntı, savunma ile orta sahanın kopukluğundan kaynaklanıyor. Necip, Oğuzhan, Fernandes sürekli hücum düşünüyor. 2-3 kişi dönme-yince savunmada sıkıntılar yaşanıyor. Devre arasında bu takıma takviye yapılacak. Sol bek, sol kanat ve santrforun yanı sıra savunma ile orta alan arasında dengeyi kuracak bir ön libero da alınabilir.

Şampiyonluğa oynayan bir ekibin kalesinde bu kadar pozisyon vermesi gerçekten düşündürücü. Eğer hedefiniz varsa ve şampiyonluk kovalıyorsanız diğer rakipler bu pozisyonları değerlendirebilir. Futbolcuların biraz daha oyunun ciddiyetinin farkına varmaları gerekir.

Fernandes önceki maçlara oranla biraz daha vasattı. Skor üstünlüğü onu rahatlattı. Kendine oynamaya başladı, Akhisar markajın sertliğini arttırınca Fernandes'in oyundaki etkinliği de azaldı. Portekizli buna rağmen çıkana kadar klas hareketlerini sürdürdü.

Almeida da biraz durgundu. Büyük takımlarda oynayan bu kadar tecrübeli bir futbolcunun böyle kırmızı kart görmesi hiç yakışmadı. Almeida'nın takımda yedek santrforun da bulunmadığını düşenerek hareket etmesi, sinirlerine hakim olması gerekirdi. Oğuzhan'ın önceki maçlara göre daha iyi oynadığını söylemek mümkün değil. McGregor ise kalesinde güven vermeye başladı.

Beşiktaşlı futbolculara son sözüm, bir gün veya daha uzun süre de olsa liderliğin tadını çıkarsınlar. Kimsenin düşünmediği yerlere geldiler. Futbolda şu da bir gerçek: Kazanan her zaman haklıdır.

Yayınlanma Tarihi:07:37,