SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bugüne dek penaltılara giden sadece 1 finali kazanabildiğini hatırlatan Mourinho, bu durumu bizzat kendisinin sahada olmamasına bağladı.

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, yine ilginç açıklamalarıyla gündemde. Bugüne dek, penaltılara giden sadece 1 finali kazanabildiğini hatırlatan Mourinho, bu durumu bizzat kendisinin sahada olmamasına bağladı. Mourinho; “Muhtemelen bizzat ben penaltı atmadığım için sürekli kaybediyoruz” dedi.

Ülkesi Portekiz’de bir televizyon kanalına konuşan Jose Mourinho, yönettiği takımların genellikle penaltı atışlarına gidilen maçlarda başarılı olamamasını değerlendirdi. Bugüne dek, sadece İtalya Kupası'nda Roma ile oynadıkları finali penaltı atışları sonucu kazanabildiğini hatırlatan Mourinho, neden yönettiği takımların başarısız olduğu sorusuna yine özgüven sınırlarını zorlayan bir yanıt verdi.

Kendisini bir kazanan olarak nitelendiren Mourinho; “Penaltı atışlarını bizzat ben kullansam ya da kaleye geçsem sonuç farklı olabilirdi. Ancak bunu yapmama izin verilmiyor” diye konuştu.

Mourinho’nun yönettiği Chelsea, 2007 Şampiyonlar Ligi yarı finalinde, Liverpool’a penaltı atışları sonucu elenmişti. Real Madrid geçen sezon da, Şampiyonlar Ligi yarı finalinde, penaltı atışları sonucu Bayern Münih’e boyun eğmişti.

Yayınlanma Tarihi:17:29,