SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tottenham’ın yıldız oyuncusu Gareth Bale, kulüp yönetimine gelecek sezondan itibaren Real Madrid’de forma giymek istediğini söylemenin planlarını yapıyor.

Jose Mourinho, Bale’i gelecek sezonun en büyük transfer hedefi olarak belirlerken, Londra ekibi yıldız oyuncusu için 62 milyon avroluk bir transfer bedeli belirlemiş durumda.

Goal.com’un edindiği bilgilere göre, İspanyol ekibinin kendisine ilgisi karşısında aklı çelinen Galli oyuncu, Başkan Daniel Levy’ye transferine izin verilmesi için baskı yapacak. Tottenham’ın bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edemiyor olması ve Premier Lig’de de iyi bir gidişat tutturamaması, yıldız sol kanat oyuncusunun Madrid’e gitme kararında etkili oldu.

Bale’le ilgilenen bir diğer ekip olan Barcelona’nın ise, 2007 yılında Tottenham’ın sadece 6 milyon avro karşılığında aldığı bir oyuncu için Real Madrid ile transfer ücreti yarışına girmesi beklenmiyor.

23 yaşındaki oyuncu, Tottenham’la Haziran ayında imzaladığı dört yıllık yeni kontrata rağmen, kariyerinin bu döneminde Avrupa’nın önemli bir kulübünde forma giymeyi bir gereklilik olarak görüyor.

Gareth Bale, bu yılın başında kendisine yöneltilen Barcelona ve Real Madrid soruları karşısında, “Eğer herhangi bir genç oyuncuya Barcelona ve Real Madrid’de oynama şansını geri çevirip çevirmeyeceğini sorsanız, kimse geri çeviririm demezdi herhalde. Eğer bonservis anlaşması sağlanırsa, bu ciddi şekilde düşünülecek bir durum.” ifadelerini kullanmıştı.
Yayınlanma Tarihi:11:52,