SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, 2-1 biten Kardemir Karabükspor maçıyla ilgili, haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Sağlam, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sıkıntılı bir maç olacağının bilinciyle maça çıktıklarını ifade etti. İlk yarıda kısır bir döngü içinde dönüp kaldıklarını belirten Sağlam, ikinci yarıda ise daha bilinçli şekilde oyuna çıktıklarını vurguladı.

Doğru takım savunması yapamadıklarını, bu yüzden kalelerinde zaman zaman pozisyon gördüklerini dile getiren Sağlam, ”Ama genel anlamda maçı bir bütün olarak düşünürsek, hemen hemen her şeyi takımımız adınadır. Dolayısıyla haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum” dedi.

Kendi adlarına stresli bir ortamda alınan galibiyetin daha anlamlı olduğuna işaret eden Sağlam, ”Tabii şu konuda kendimizi eleştirmemiz lazım; 11-11 oynarken dahi çok kontratak yemeyen takımın, özellikle 11-10 kaldıktan sonra öyle bir pozisyon vermesi biraz irdelenmeli. Biz de bu konuyu irdeleyeceğiz. Son dönemlerde puan kaybediyorduk. Alınan galibiyet nedeniyle oyuncularımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Oyunculardan Murat Erdoğan da çok zor bir maça, mutlak galibiyet parolasıyla çıktıklarını, hedeflerini yakaladıklarını için mutlu olduklarını söyledi.

Wissem Ben Yahia ise oyuna çok kontrollü çıkıp, bekledikleri galibiyeti aldıklarını kaydetti. Yahia, kırmızı kart gören takımların genel olarak daha atak oynamaya başladığını dile getirerek, ”Karşı taraf 10 kişi kaldıktan sonra bunu yapmaya çalıştı. Rakibimizin bu ataklarıyla iyi başa çıktık. Bu yüzden sevinçliyiz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:46,