SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi’ndeki temsilcimiz Fenerbahçe, Marsilya karşısında aldığı galibiyet sonrasında gruptan lider çıkmayı garantiledi. Marsilya’yı sahasında mağlup eden ilk Türk takımı olmayı da başaran Fenerbahçe’nin bu galibiyeti Fransız basınında da geniş yer buldu.

İşte Fransız basınında Fenerbahçe galibiyetinin yankıları…

Le Parisien: Geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale kalan Olimpik Marsilya, Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’ye yenildi ve Türkler tarafından kupanın dışına itildi. Marsilya bu sezon Avrupa sahnesinden erkence çekildi.

Le Figaro: Marsilya Avrupa yükümlülüğünden kurtuldu. Bu mağlubiyetle birlikte, Marsilya Avrupa’dan erken elenmiş oldu ve fikstürünü hafifletmiş oldu. Lige ağırlık verilmesini isteyen kulüp başkanı Vincent Labrune mutlu olmuştur.

Foot365: Marsilya’nın kaderi tepetaklak; İkinci yarıdaki iyi oyuna rağmen Marsilya, yeni Velodrome’da Fenerbahçe’ye 1-0 kaybetti. Yeterince güçlü olmayan Marsilya, bütün dualarına rağmen Mönchengladbach’ın galibiyet haberiyle yıkıldı. Gladbach’tan Velodrome’da son dakika yenilen gol tüm dengeleri değiştirmişti ve gruptan elenişin asıl nedeni.

L’Equipe: Üzücü son; Marsilya Fenerbahçe’ye kaybetti ve turnuvanın dışında kaldı. Olimpik Marsilya’nın fikstürü gereğinden fazla doluydu. Şikayet edilecek birşey yok. Marsilya’nın önceliği zaten Avrupa Ligi değildi. Hepsi bu…

Le Point: Marsilya Fenerbahçe’ye yenildi ve elendi. Olimpik Marsilya, moral bozucu bir mağlubiyet aldı. Türkler turu geçen taraf oldu. Marsilya’nın bazı kilit oyuncuları yoktular. Daha cesur oynanılan ikinci yarıya rağmen, savunmacı Bekir İrtegün’ün golü çıkmadı.

Le Nouvel Observateur: Marsilya elenmemek için kaybetmemek zorundaydı. Gladbach’ın galibiyet haberiyle birlikte Marsilya turnuvadan elendi.

Top Mercato: Marsilya’nın sonu moral bozdu. Olimpik Marsilya’nın aldığı bu mağlubiyet gerçekten moralleri bozdu ve Avrupa’dan elenildi. Dirk Kuyt, Raul Meireles ve Moussa Sow gibi yıldız isimlere sahip rakip karşısında Marsilya ezilmedi ve cesur bir oyun oynadı. Gignac, Remy, Nkoulou’nun sakatlıkları ve Kabore, Cheyrou’nun tam fit olmamaları nedeniyle teknik direktör Elie Baup’un elinde kısıtlı bir takım vardı. Sonunda, Marsilya üzülmemeli, her ne kadar bu eleniş sorgulanabilir olsa da…

 

 

Yayınlanma Tarihi:10:15,