SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Marsilya sınavı öncesi ve sonrası ile oldukça gergin geçti. Karşılaşmanın başlamasına 1 saat kala ev sahibi tribünlerde Yunanistan bayrağı açılınca sarı-lacivertli taraftarlar bu bölgeye doğru yöneldi. Gurbetçiler, kırdıkları koltukları kale arkası tribüne ve sahaya attı. Hoparlörlerden Türkçe anonslar yapılırken gerginlik F.Bahçe'nin golüyle yeniden tırmandı. Kale arkası tribünde maçı Marsilyalılar'la izleyen Türk taraftarlar Bekir'in golüne sevinince saldırıya uğradılar. Güvenlik güçleri olayları engellemekte zorlandı. Bu bölümdeki F.Bahçeliler, diğer tribüne alındı.

Devre arısında ise Marsilyalılar, kale arkasındaki bir bayan F.Bahçeli ve çocuğuna saldırdı; çirkin Fransızlar kadın taraftarı tekmeledi. Stat güvenliği F.Bahçeli taraftarları saha içine alırken, Marsilya taraftarları da sahaya girdi. Devreye polis girdi ve kavganın daha da büyümesi engellendi. Maçın 55. dakikasında ise ev sahisi tribünlerden terör örgütünü bayrağı ve terörist başının posteri açıldı. F.Bahçeliler bu bölgeye doğru hareketlenirken arbede yaşandı. Müdahalede bulunan polis, terör örgütü sempatizanlarını gözaltına aldı. Her şeye karşın bin 500 kadar F.Bahçeli Velodrome'u marşlarla inletti.

ACIMASIZ POLiS

Veledrom Stadı'nda görev yapan polislerin üstünde eşofman, içinde polis kıyafeti giydi. Fransız polisi tribünden atlayan taraftarlara oldukça sert davrandı.

MEŞALE ATILINCA UYARI ANONSU YAPILDI

Bekir İrtegün'ün 40. dakikada gelen golünden sonra F.Bahçeli taraftarlar sevincini abartınca uyarı geldi. Sarı-lacivertli futbolseverlerin bulunduğu bölümde meşaleler yakıldı. Maç oynanırken sönmek üzere olan meşalelerin sahaya atılması üzerine hakem bir süre oyunu durdurdu.

TRİBÜNLERDEN FİLİSTİN’E DESTEK

Marsilya ve Fenerbahçe tribünlerinde Filistin bayrakları dalgalandı. Son dönemde İsrail'in müdahalesiyle yine dünyanın gündemine oturan Filistin'e Fenerbahçe ve Marsilya taraftarından da destek geldi.

EŞLER VE ÇOCUKLAR DE MAÇI İZLEDİ

Karşılaşmayı izleyenler arasında Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın kızları, Volkan Demirel'in eşi Zeynep, İdari Menajer Hasan Çetinkaya ve Yardımcı Antrenör Fahruddin Ömeroviç'in eşi de vardı.

REKORA ÇEYREK VAR

Kocaman, aldığı galibiyetlerle de 2009-2010 sezonundaki Cristoph Daum'un rekoruna yaklaştı. F.Bahçe o sezon Honved ve Sion'u eledikten sonra Avrupa Ligi'nde Twente'ye yenilmesine rağmen kalan maçların tamamını kazanarak 15 puanla lider olarak gruptan çıkmıştı. Bu sezon 4 galibiyet, 1 beraberlik ile 13 puan toplayan Kanarya, son maçta M'Gladbach'ı yenerse tarihi rekor kıracak.

MARSİLYA YEMEĞİNE BAŞKAN KATILMADI

Ev sa­hi­bi ku­lü­bün yö­ne­ti­ci­le­ri, Fe­ner­bah­çe Ku­lü­bü yö­ne­ti­ci­le­ri ve UE­FA de­le­ge­le­ri­ni res­mi bir ye­mek­te ağır­la­dı. Fe­ner­bah­çe Ku­lü­bü Baş­ka­nı Aziz Yıl­dı­rı­m'­ın ka­tıl­ma­dı­ğı ye­me­ğe sa­rı-la­ci­vert­li ku­lü­bü tem­si­len As­baş­kan İs­fen­di­yar Zül­fi­ka­ri ve yö­ne­tim ku­ru­lu üye­si Ser­dar Er­kan ka­tıl­dı­lar. Ye­mek sı­cak ve sa­mi­mi bir or­tam­da ger­çek­leş­ti­ril­di.

Eser ERENLER / AMK