SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçı değerlendiren Aybaba, “Maçın daha zor olacağına inanıyordum. Böyle maçlarda rakip direnç gösterir. Sizin de aynı direnci göstermeniz için gerekçeleriniz olmalı. Mesela lider olmak gerkçesi iyiydi. 7 dakikada iş bitti daha sonra rehavet çöktü. Rakip ikinci yarı daha direnç gösterdi ve üstümüze geldi ama oyunun kontrolü bizdeydi. Oyuncularımı kutluyorum. Bu kadroyla oynuyoruz. Küçük rotasyonlar bile bizi yoruyor. Hem oyuncularımı kutluyorum hem taraftara teşekkür ediyorum. Basketbol takımımız da 16’ya kaldı. Beşiktaş gibi bir camia her yere yetiyor. Onları da canı gönülden kutluyorum.” sözlerini kullandı.

“Skor 3-0’ken McGregor’un yerine Cenk’i oyuna almayı düşünmediniz mi?” şeklinde gelen soruya, “Cenk’le devamlı konuşuyoruz. Kişilikli ve karakterli birisi. Öğrenmesi gereken şeyler var. Her oyuncu beni biliyor. Kim hazırsa onu oynatıyoruz. Herkes adaletli olduğumuzu biliyor” diyen Aybaba, şampiyonluk kelimesini ise kullanmak istemedi; “İçimizdeki gizli hedefi o zaman yaklaşınca açıklarız” dedi.

Aybaba son olarak kırmızı kart gören Almeida hakkında da:

“Almeida kupa maçında oynamayacak ama lig maçında oynayacak. Ankaragücü maçında zaten oynatmayı düşünmüyordum, dinlendirecektim. Hakem benden önce davrandı.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:32,