SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olaylı bir şekilde Fenerbahçe’den ayrılan Alex, Brezilya’ya gittikten sonra sarı-lacivertli taraftarlar kaptanın gidişine isyan etmişti.

Fenerbahçe’de devrim niteliğinde olan bu ayrılık her iki taraf için de zordu. Brezilyalı yıldız gittikten sonra herkesin aklına bundan sonra Fenerbahçe ‘Alex’siz ne yapacaktı?

Sarı-lacivertliler’in teknik patronu Aykut Kocaman, 2012-2013 sezonuna başlarken artık Alex üzerine takım kurmayı değiştirmiş ve Fenerbahçe’nin oyun dizilişinde köklü değişiklikler yapmıştı. Aslında Kocaman, Alex’i daha sezon başlamadan gözden çıkarmıştı.

‘ALEX EFSANE DEĞİLDİR’ 

Başkan Aziz Yıldırım’ın bir televizyon programında “Alex Efsane değildir” açıklaması Brezilyalı yıldız ile sona gelindiğinin apaçık belirtisiydi. Fakat Sarı-lacivertli taraftarlar, gönül verdikleri kaptanlarını öyle kolay bırakmak niyetinde değildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın sözlerine inat eder gibi kaptanın heykelini dikerek Alex’in efsane olduğunu haykırmışlardı.

Bu gelişmelerin ardından ise Fenerbahçe’de sular kaynamaya başlamış sezonun ilk 6 haftası Kocaman’ın canını sıkmıştı. Sarı-lacivertlilerin, altıncı haftanın sonunda 2 galibiyet, 3 bereberlik ve bir de mağlubiyet vardı.

KASIMPAŞA MAÇI SON DURAKTI

Sarı-lacivertli takım ligin 6. haftasında hocasından yoksun Kasımpaşa’ya boyun eğmiş ve iyice düşüşe geçmişti. Ezeli rakibi Galatasaray ile arasında tam 7 puan fark vardı. Bu durum hem yönetimin hem de taraftarın fazlasıyla canını sıkmıştı. Ne olduysa o maçtan sonra oldu. Alex karşılaşmanın ikinci yarısı oyundan alınmış, yedek kulübesi yerine boş tribüne çıkarak isyan bayrağını çekmişti.

Artık ipler kopma noktasına gelmişti ve beklenen oldu; Alex, Aziz Yıldırım görüşmesinde ayrılık kararı çıktı. Fenerbahçe, Sambacı ile olan tüm bağlarını koparmış ve Fenerbahçe’de bir devir kapanmıştı.

AYKUT KOCAMAN’IN CEVABI

Gerek taraftarlar, gerekse spor medyası özelikle Aykut Kocaman’ı kelimenin tam anlamıyla hain ilan etmişti. Kocaman tüm bu suçlamalara sessiz kalmış ve cevabını Alex’siz ilk maç olan UEFA Avrupa Ligi’nde Mönchengladbach ve Süper Lig’de Beşiktaş galibiyetleri ile vermiş oldu.  Evet Kocaman için hiç kimse vazgeçilmez değildi. Bu Kaptan Alex olsa bile…

Ve ardından Fenerbahçe için güneşli günler başladı, “Alex’siz Fenerbahçe” olmaz diyen herkes zaferlere koşan Kanarya’yı alkışlamaya başladı.

İŞTE ALEX’SİZ FENERBAHÇE

UEFA

Monchengladbach 2-4 Fenerbahçe AEL Limassol 0-1 Fenerbahçe Fenerbahçe 2-0 AEL Limassol Marsilya 0-1 Fenerbahçe

LİG

Fenerbahçe 3-0 Beşiktaş Bursaspor 1-1 Fenerbahçe Fenerbahçe 1-3 M.P. Antalyaspor Akhisar Bld.Spor 1-2 Fenerbahçe Fenerbahçe 2-1 Orduspor Eskişehirspor 1-1 Fenerbahçe

Cumali ÇİNKILIÇ/ amkspor.com

 

Yayınlanma Tarihi:12:46,