SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkesin eleştirdiği hatta dalga geçtiği anlarda “Bu gruptan çıkacağız” diyerek hem takımını hem camiayı diri tutan Terim, Manchester United galibiyetiyle tarih yazdı.

Fatih Terim… Her zaman taktiksel dehalığının önünde olan motivasyon gücüyle takımını büyük başarılara ulaştıran Galatasaray Teknik Direktörü, sarı-kırmızılıların Şampiyonlar Ligi H Grubu'nda geldiği pozisyonda en büyük katkıya sahip.

İLK MAÇTA 3 PUAN KORKUTMUŞTU “Neden?” diye sorarsanız… Hatırlayın, çok zaman geçmedi üzerinden. Galatasaray, gruptaki ilk sınavında Old Trafford'da Manchester United'a 1-0 yenilmiş, TT Arena'da Braga'ya kaybetmiş, Aslantepe'de yağmura takıldığı Cluj maçından da beraberlik alarak 3 haftada sadece 1 puana ulaşmıştı.

Ve bu sırada “Acaba ne diyecek?” diye merak edilen Fatih Terim, kameraların karşısına kafası dik bir şekilde çıkarak “Henüz son sözümüzü söylemedik. Her yerde, her şartta iyi şeyler yapabiliriz” diyerek hem umudu kalmayan Galatasaray camiasını hem de uğultular yükseltmeye başlayan sarı-kırmızı taraftarları diri tutmayı başardı.

MOTİVASYON USTASI

Bu sözü söylemek önemli değil tabii, bunu başarmak esas iş! Terim bunu başardı. Önce Cluj'u deplasmanda devirdi, ardından Arena'da ağırladığı Manchester'ı dize getirdi. Avrupa'da yoluna devam etmeyi garantileyen Fatih'in Aslanları, son maç öncesi büyük avantaj elde etti. İmparator bir kez daha ‘motivasyon ustası' olduğunu gösterdi ve camia havaya girdi.

Bahadır ÇOKİŞLER