SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyanın en büyük futbolcusu kabul edilen Lionel Messi, istatistikleriyle artık meslektaşlarını değil, devleri geride bırakıyor. Tangocu bu yıl Milan'dan 4 gol fazla attı.

Arjantinli yıldız, 2012'de 80 gol attı, tüm Milan takımı ise 76'da kaldı.

Lionel Messi… Birçoklarına göre o bu gezegenden değil. O bir uzaylı… Messi yerküre üzerindeki yeşil çimlerde yaptıklarıyla da bu benzetmeyi haklı çıkarıyor. Arjantinli yıldız, Barcelona'nın Spartak Moskova'yı 3-0 yendiği mücadelede rakip ağları 2 kez sarsarak 2012 yılında gol sayısını 80'e çıkardı. Tangocu, Şampiyonlar Ligi'nde 56 gole ulaşarak, Ruud van Nistelrooy'u yakaladı. Messi'nin önünde sadece bir Real Madrid efsanesi Raul kaldı.

Meslektaşları kariyerleri boyunca bu sayılara ulaşamazken, Messi artık sadece futbolcuları değil dünya devi takımları da solluyor. Mesela Milan. İtalyan ekibi 2012 yılında 76 kez ağları sarsabildi. Messi, tek başına Milan'ı sollarken İngiliz devi Liverpool, 80 golle Arjantinli futbolcuyla eşit durumda. Her ortamda Messi ile kıyaslanan Cristiano Ronaldo'nun gol sayısı 59, Neymar'ınki 54.

Yayınlanma Tarihi:03:03,