SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son haftalardaki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Albert Riera, İspanyol AS televizyonu’na özel bir röportaj verdi. Riera ile röportaj yapmak için İstanbul’a gelen ve Florya Metin Oktay Tesisleri’nde özel bir çekim yapan AS televizyonu, İspanyol futbolcunun İstanbul’da mutlu olduğunu ve sarı-kırmızılı forma altında özel anlar yaşadığını belirtti.

“İşte Riera’nın Galatasaray Macerası” başlığıyla yayınlanan röportajda İspanyol gazetecilere Florya’yı tanıtan Riera, soyunma odalarından, boş zamanlarını geçirdikleri dinlenme odalarına, Fatih Terim’den takım arkadaşlarına kadar birçok önemli detayı paylaştı.

Teknik direktör Fatih Terim hakkında açıklamalarda bulunan Riera, “Hocamız sadece Galatasaraylılardan değil, tüm Türk futbol camiasından en çok saygı gören, en başarılı Türk teknik adam. Terim bizimle sadece saha içinde değil, saha dışında da çok yakından ilgileniyor” dedi.

Türkiye’deki yabancı sınırlamasıyla birlikte,gelen yabancı oyunlarının kalitesinin de arttığını belirten Riera, Muslera, Melo, Eboue, Ujfalusi, Elmander gibi kaliteli ve tecrübeli oyunculara sahip olmalarının takım için büyük avantaj olduğunu kaydetti.

Galatasaray’ın çok ateşli ve takımına yürekten bağlı bir taraftar grubuna sahip olduğunun altını çizen İspanyol futbolcu, maçlarda taraftarın itici gücünü yakından hissettiklerini söyledi.

Milli takımının son Avrupa ve Dünya Kupası kadrolarında yer bulamamasının kendisini üzdüğünü belirten tecrübeli futbolcu, Fenerbahçeli eski futbolcu Güiza’nın asistiyle Nisan 2009’da Türkiye’ye karşı Ali Sami Yen stadında attığı golü hala hatırladığını dile getirdi.

Oynadığı mevkiyle ilgili olarak, “Önemli olan sol bek ya da sol açık oynamak değil, takıma faydalı olabilmek” diyen Riera, Fatih Terim’in kendisine verdiği görevleri eksiksiz yerine getirmeye çalıştığını ekledi.

Türk yemek kültüründen de bahseden Riera, Türkiye’de acı biber ve yoğurdun yoğun olarak tüketildiğini anlattı.

Son olarak İstanbul trafiğine de değinen İspanyol futbolcu,antremanlardan arta kalan zamanlarında da takım arkadaşlarıyla bilardo ve masa tenisi oynadıklarını ifade etti.

FLORYA’DAN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN…

Yayınlanma Tarihi:18:32,