SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SEZON BAŞINDA ASLAN OLDU

Sezon başında Trabzonspor’dan Avrupa’ya transfer olacağı düşünülen bunun için görüşmeler yapan genç futbolcu Lazio transferi ‘kafa hakimiyeti yok diye’ sonuçsuz kalmış ve Burak, sözleşmesindeki “5 milyon Euroya serbest kalır” maddesi kullanılarak G.Saray’ın yolunu tutmuştu. Cluj karşısında 3 golle patlama yaptıktan sonra tekrar Avrupa’da ses getiren yıldız futbolcunun Atletico Madrid’in transfer listesinde olduğu iddia edildi.

FALCAO’NUN BOŞLUĞUNU DOLDURACAK

Emre Belözoğlu ve Arda Turan’nın da forma giydiği İspanyol devi Ocak ayında Falcao’nun İngiltere’ye gitmesine engel olamayacağından dolayı, Kolombiyalı oyuncunun yerini Burak Yılmaz ile doldurmak istediği iddia edildi. Özellikle Arda Turan’ın gösterdiği performans ve takım içindeki uyumundan sonra Emre Belözoğlu’nu kadrosuna katan Atletico Madrid’in Burak Yılmaz’ın tekrar formuna kavuşması sonrasında genç futbolcuyu forvet hattı için en iyi aday olarak görüyor. Maddi sorunlar yüzünden daha önce Falcao’yu kaybetme korkusu yaşayan Madrid’in Burak’ın maliyetinin ucuz olması nedeniyle bu transferi kolayca gerçekleştirebileceği belirtiliyor.

ATLETICO ASLAN KRAL’IN PEŞİNDE

Galatasaray iki sezonda Trabzonspor’dan 4 futbolcu aldı. Son olarak Burak Yılmaz’a film gibi bir operasyonla imza attıran sarı-kırmızılılar ile Trabzonspor arasında bu transferler sonrası kara kedi girmiş. İki takımın yöneticileri birbirilerine söylenmedik laf bırakmamıştı. Galatasaray’ın Trabzonspor’a yaptığı işi şimdi de Atletico Madrid Galatasaray’a yapıyor. Geçen sezon sarı-kırmızılıların yıldızı Arda Turan’ı alarak Terim’i zor durumda bırakan Madrid ekibi şimdi de Aslan Kral’ı bitirmek için harekete geçti.

amkspor/ Cumali ÇİNKILIÇ

İŞTE BURAK YILMAZ’IN Ş.LİGİ’NDEKİ 5 GOLÜ…

Yayınlanma Tarihi:10:24,