SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlılar yarın iki önemli maç oynayacak. Beşiktaş, Süper Lig'de Akhisar Bld.'yi, THY Euroleage'de ise Brose Baskets'i ağırlayacak. Hem futbolda hem de basketboldaki bu iki sınav da birbirinden önemli. Zira, Samet Aybaba'nın takımı Akhisar'ı yenerse Beşiktaş, Süper Lig'de maç fazlası ile de olsa zirveye oturacak. Erman Kunter'in öğrencileri ise Brose Baskets'i yenerse Avrupa Ligi'nde TOP 16 biletini yüzde 99 oranında garantileyecek. İşte bu iki kritik karşılaşma öncesi gözler Beşiktaş taraftarına çevrildi. Bu talihsiz rastlantıyı avantaja çevirmek isteyen siyah-beyazlı taraftarlar ise bir kampanyanın startını verdi. Beşiktaşlılarda hedef, iki arenaya toplm 42 bin Kartal'ı toplamak. İnternet üzerindeki yazışmalarla İnönü'ye 30 bin, Abdi İpekçi'ye ise 12 bin siyah-beyazlı toplamak için kollar sıvandı. Çarşı grubu da bu kampanyaya internet sitesi forzabesiktas.com üzerinden destek verdi. Ağırlıklı olarak futbolun tercih edileceğini düşünen Çarşı, web sayfasının açılışındaki ‘Karakartal Yükseliyor' başlıklı görsel ile taraftarları basketbol maçına çağırdı.

RAKİPLERE ‘RENKLİ’ GÖNDERMESİ

Beşiktaş yöneticisi Berk Hacıgüzeller, twitter'dan, “Yeni stadyum 42.000 kişilik olursa doldurabilir misiniz diyen renkliler var. Cuma gunünü beklesinler. 12.000 kişi Abdi İpekçi'de, 30.000 İnönü'de” yazarak ezeli rakiplere taş attı.

ÖZKAHYA AKHİSAR’A UĞURLU

MHK, Beşiktaş-Akhisar maçına Halis Özkahya'yı atadı. 32 yaşındaki hakem, bu sezon ligde 6 maç yönetirken bu mücadelelerde misafir takımlar 1 kez kazanabildi. Söz konusu maçta Akhisar, deplasmanda Sivas'ı 2-1 yendi.