SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak, Maltepe Üniversitesi Adnan Saygun Sahnesi’nde Endüstriyel futbol üzerine foruma katıldı.

Üniversite çıkışında NTV Spor’a özel açıklamalarda bulunan Albayrak, Manchester United karşılaşmasına yönelik açıklmalarda bulunurken, içeride geçen bir durumu anlattı. Tecrübeli yönetici yeni transferlerinin Albert Riera olduğunu ifade etti.

Sevilen yönetici, “Bizim yeni transferimiz Riera, her topa girdi, tüm takımı tebrik ediyorum. Karabükspor maçının farklı olacağını biliyordum. Bunu da söyledim. Stat ile ilgili ciddi tedbirler aldık. Şu anda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Karabükspor maçında zemin kötüydü. Ancak bir çaresine bakacağız” dedi.

Abdurrahim Albayrak, “Fatih Terim ‘haydi Allah yardımcınız’ olsun dediği anda oyuncularımızın gözlerinden maçı kazanacağını anladım. Kesinlikle Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarının da bizi desteklediğini biliyorum. Bir dünya kulübü Manchester ve bir dünya kulübü Galatasaray, tıpkı Ferguson gibi Fatih Terim’le de uzun süre devam edersek bu çok iyi olur. Bunun için gönlüm hep uzun yıllar Fatih Terim’le devam etmekten yana. Aysal başkanım görevde olduğu müddetçe Fatih Terim’in başka bir yere gideceğine inanıyorum. Hava alanında olanlarla ilgili taraftarlarımızı sağ duyuya davet ediyorum. Dün maçtan sonra Alex Ferguson Fatih hocanın odasında bir saat oturdu. Ben o resmi twitter’a koyarken çok gururluydum. Sağ tarafta I love you hocam sol tarafımda Alex Ferguson ben çok mutlu oldum o fotoğraftan” açıklamasında bulundu.

Albayrak ayrıca, “Buraya gelirken ve randevuyu ayarlarken Manchester maçının ardından olmasını çok rica ettim. Manchester’i yenip buraya geleceğimi söylemiştik. Yendik ve Maltepe Üniversitesi’ndeki arkadaşların huzuruna mutlu bir şekilde geçtim” sözlerini kullandı.