SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi E Grubu maçında, FC Nordsjaelland ile Shakhtar Donetsk arasında oynanan maç çok ilginç bir ana sahne olmuştu. Shakhtar’ın Brezilyalı forveti Luiz Adriano, bir pozisyondan hakemin oyunu durdurmasının ardından hakem atışı ile oyunun yeniden başlamasıyla topu almış ve ağlara göndermişti.

LUCESCU GOL İÇİN ŞUNLARI SÖYLEDİ

“Çok üzgünüm. Bu gol çok tartışma yarattı. Pozisyonun başlangıcını görmedim. Sadece Adriano'nun topu alıp golü attığını gördüm. Kendisi bana istemedende olsa gol pozisyonuna girince o topu aplara göndermek isteği duyduğunu belirtti.

Skandal haline gelen golü telafi etmek istediklerini belirten Lucescu; “Golden sonra rakip Nordsjalland'a bize bir gol atmaları konusunda yardımcı olmak istedik ancak oyuncumuz Stepanenko bunu farketmedi ama neyseki daha sonra sorun halloldu” dedi.

Rumen hoca kendisine “Luiz Adriano'yu cezalandıracak mısınız?” diye soru soran bir gazeteciyi ise azarlayarak; “Daha önce hiç futbol oynadın mı sen? Maç sırasında hatalar olabilir. Bu galibiyetten memnunum 12-0 bile olabilirdi” diye konuştu.

UEFA ise Brezilyalı forvetin yaptığı hareketin UEFA Disiplin Kuralları’na aykırı olduğunu ve 27 Kasım günü bu konunun görüşüleceğini açıkladı.

İŞTE O TARTIŞILAN GOL

Yayınlanma Tarihi:20:39,