SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Azerbaycan’nın 1. Lig takımlarından FK Baku’de ilginç şeyler dönüyor. Yaklaşık iki yıldır teknik direktörsüz olan yedek takımın başına 21 yaşında bir genç getirildi.

Takımın başına gelen kişi ise İsveç kökenli bir Azerbaycanlı olan Vugar Husynzade. Huseynzade aynı zamanda bir öğrenci. Huseynzade bu işi ise dünyada ünlü menajerlik oyunu Football Manager’deki performansıyla aldı.

Boston Üniversitesi’nde işletme yönetimi okumuş olan ve ardından Amerika’da bir spor ajansında kısa süreli çalışan Huseynzade, daha sonra 2012 yılının Şubat ayında FK Baku’de asistan olarak çalışmaya başladı. Huseynzade bu görevdeyken, bilgisayar oyunu Futbol Menajer’de gösterdiği üstün başarıyla yönetimi etkilemeyi de başardı.

FK Baku’de bu şekilde 8 ay geçiren genç menajer, 2 yıl önce Kamran Ismayilov’dan boşalan ve o zamandan beridir boşta olan teknik direktörlük koltuğuna geçmeyi de başardı ve yedek takımın başına geçti.

Gelen bilgilerde Huseynzade’nin ünlü eski futbolcu Fransız Jean-Pierre Papin’e tercih edildiği iddiaları bile bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:23:09,